Jeep Wrangler 2011
Způsobilé na 30 dnů 7,0 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 790 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 482 155 Kčmedián 484 916 Kčdo 503 418 Kč
V roce 2011 eviduje registr Jeepu Wrangleru 79 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 66 vozů (83,5 %); ze zahraničí dovezeno 9 vozů (11,4 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 147 kW (83,5 %), 3.8 Benzín 146 kW (16,5 %).
Nejčastější barva je černá (43,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 790 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 92,5 %. Model jako celek dosahuje 90,4 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2010 (89,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 99 380 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 65 539 až 143 102 km. To odpovídá asi 6 625 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (44,1 %), pak následují Praha a Zlínský kraj.
Podíl dovozů (11,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 175 | 34,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 142 | 28,0 % |
| Brzdové zařízení | 119 | 23,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 72 | 14,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2011
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.8 Nafta 147 kW | 66 | 92,6 % | 483 876 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 160 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 868 000 Kč |
| 100 000 km | 646 000 Kč |
| 150 000 km | 532 000 Kč |
| 200 000 km | 422 000 Kč |
| 250 000 km | 399 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Jeep Wrangleru ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 484 916 Kč (při mediánovém nájezdu 159 612 km). Běžné rozpětí je od 482 155 do 503 418 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 602 362 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 394 325 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 868 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 399 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Jeepu Wrangleru 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo55,6 % · 5 vozidel
- Itálie11,1 % · 1 vozidlo
- Polsko11,1 % · 1 vozidlo
- Rakousko11,1 % · 1 vozidlo
- země neurčena11,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj17,0 % · 134 prohlídek
- Hlavní město Praha13,8 % · 109 prohlídek
- Zlínský kraj7,7 % · 61 prohlídek
- ostatní61,5 % · 486 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá43,0 % · 34 vozidel
- Bílá8,9 % · 7 vozidel
- Zelená8,9 % · 7 vozidel
- Červená metalíza5,1 % · 4 vozidla
- Šedá5,1 % · 4 vozidla
- ostatní29,1 % · 23 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 50,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2011 patří u Wrangleru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Jeep Wrangler 2011
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.