Jeep Wrangler 2007
Způsobilé na 30 dnů 10,4 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 10,9 % bez plné způsobilosti, z 1 208 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 275 196 Kčmedián 390 000 Kčdo 491 250 Kč
Pro Jeep Wrangler ročníku 2007 eviduje registr 103 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. Aktivně jezdí 83 vozů (80,6 %), dovoz tvoří 45,6 % ročníku (47 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 130 kW (71,8 %), 3.8 Benzín 146 kW (15,5 %), 3.8 Benzín 153 kW (5,8 %).
Nejčastější barva je černá (39,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 208 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 88,5 %. Model jako celek dosahuje 90,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 88,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 10,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 10,9 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 100 674 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 65 734 až 152 913 km. To odpovídá asi 5 299 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,8 %), pak následují Praha a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (45,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 485 | 34,5 % |
| Brzdové zařízení | 259 | 18,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 254 | 18,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 137 | 9,8 % |
| Identifikace vozidla | 125 | 8,9 % |
| Výhledy | 76 | 5,4 % |
| Řízení | 69 | 4,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2007
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.8 Nafta 130 kW | 74 | 88,9 % | 318 636 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 173 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 673 000 Kč |
| 100 000 km | 538 000 Kč |
| 150 000 km | 425 000 Kč |
| 200 000 km | 335 000 Kč |
| 250 000 km | 298 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Jeep Wrangleru ročníku 2007 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 390 000 Kč (při mediánovém nájezdu 172 500 km). Běžné rozpětí je od 275 196 do 491 250 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 525 162 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 262 136 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 673 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 298 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Jeepu Wrangleru 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo34,0 % · 16 vozidel
- Spojené Státy Americké12,8 % · 6 vozidel
- Itálie10,6 % · 5 vozidel
- Belgie4,3 % · 2 vozidla
- Kanada4,3 % · 2 vozidla
- ostatní země4,3 % · 2 vozidla
- země neurčena29,8 % · 14 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj19,0 % · 229 prohlídek
- Hlavní město Praha18,5 % · 223 prohlídek
- Královéhradecký kraj7,9 % · 96 prohlídek
- ostatní54,6 % · 660 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá39,8 % · 41 vozidel
- Zelená metalíza20,4 % · 21 vozidel
- Zelená8,7 % · 9 vozidel
- Zel žlutá metalíza7,8 % · 8 vozidel
- Červená základní6,8 % · 7 vozidel
- ostatní16,5 % · 17 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 28,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2007 je mezi ročníky Wrangleru podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Jeep Wrangler 2007
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.