Hyundai Kona 2024

Evidováno
168
Způsobilost na STK
99,7 %
Ø nájezd (medián)
10 186 km
Dovezeno (1 ks)
1 %

Způsobilé na 30 dnů 0,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,3 % bez plné způsobilosti, z 316 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 450 538 Kčmedián 499 000 Kčdo 570 462 Kč

Ročník 2024 Hyundai Kony má v českých registrech 168 vozů. V provozu zůstává 162 vozů (96,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 1 vůz (0,6 %).

Ročník 202499,7 %
Model celkem97,9 %
Značka celkem94,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 146 kW (29,2 %), 1.0 Benzín 88 kW (23,2 %), Elektro 150 kW (18,5 %).

Barevně převládá šedá (24,4 %), druhá nejčastější je bílá (22,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 316 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,7 %. Model jako celek dosahuje 97,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 10 186 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 4 563 až 19 700 km. To odpovídá asi 5 093 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (38,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (0,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
3×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 146 kW4998,9 %497 330 Kč

Cenový odhad

450 538
od Kč
499 000
medián Kč
570 462
do Kč

Při nájezdu kolem 26 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km499 000 Kč
50 000 km461 000 Kč
75 000 km440 000 Kč
100 000 km413 000 Kč
125 000 km384 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Hyundai Kony ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 499 000 Kč (při mediánovém nájezdu 26 401 km). Běžné rozpětí je od 450 538 do 570 462 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 700 210 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 433 905 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 499 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 384 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Hyundai Kony 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Slovensko100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha15,5 % · 49 prohlídek
  • Středočeský kraj14,6 % · 46 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,1 % · 32 prohlídek
  • ostatní59,8 % · 189 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá24,4 % · 41 vozidel
  • Bílá22,6 % · 38 vozidel
  • Červená19,6 % · 33 vozidel
  • Modrá19,0 % · 32 vozidel
  • Zelená8,9 % · 15 vozidel
  • ostatní5,4 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
14,4 %
evidováno u 159 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 90,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 1 · 0,1 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 107 vozů Hyundai Kony 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
68,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,4 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
89,1 %
vyvezeno 10,7 % · zaniklo 0,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Kony k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Hyundai Kony

Proklepněte konkrétní Hyundai Konu 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.