Hyundai Coupé 2002

Evidováno
142
Způsobilost na STK
89,9 %
Ø nájezd (medián)
147 767 km
Dovezeno (97 ks)
68 %

Způsobilé na 30 dnů 7,2 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 9,3 % bez plné způsobilosti, z 1 512 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Hyundai Coupé ročníku 2002 eviduje registr 142 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. Aktivně jezdí 58 vozů (40,8 %), dovoz tvoří 68,3 % ročníku (97 vozů).

Ročník 200289,9 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem94,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 102 kW (24,6 %), 2.0 Benzín 101 kW (19,0 %), 1.6 Benzín 77 kW (14,8 %).

Barevně převládá černá (16,9 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (15,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 512 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 89,9 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 2,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 89,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,2 % a „Nezpůsobilé“ 2,0 % ze všech prohlídek (celkem 9,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 147 767 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 114 581 až 184 440 km. To odpovídá asi 6 157 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (38,5 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (68,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku88733,0 %
Brzdové zařízení71526,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení54620,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2087,7 %
Řízení1505,6 %
Výhledy1053,9 %
Identifikace vozidla762,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
354×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
199×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
186×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
178×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
156×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
133×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
114×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
98×

Z registru vozidel

Složení Hyundai Coupé 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie26,8 % · 26 vozidel
  • Německo24,7 % · 24 vozidel
  • Francie4,1 % · 4 vozidla
  • Belgie2,1 % · 2 vozidla
  • Rakousko2,1 % · 2 vozidla
  • ostatní země5,2 % · 5 vozidel
  • země neurčena35,1 % · 34 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha15,3 % · 232 prohlídek
  • Středočeský kraj12,7 % · 192 prohlídek
  • Jihomoravský kraj11,8 % · 179 prohlídek
  • ostatní60,1 % · 909 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá16,9 % · 24 vozidel
  • Stříbrná metalíza15,5 % · 22 vozidel
  • Stříbrná14,1 % · 20 vozidel
  • Červená základní12,7 % · 18 vozidel
  • Modrá metalíza9,9 % · 14 vozidel
  • ostatní31,0 % · 44 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
77,2 %
evidováno u 149 vozů
Airbag
33,7 %
evidováno u 65 vozů
Katalyzátor
21,8 %
evidováno u 42 vozů
Klimatizace
11,4 %
evidováno u 22 vozů
Pohon na plyn
7,8 %
evidováno u 15 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 24,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 83,3 %EURO 4 · 10,4 %EURO 2 · 6,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2002 je mezi ročníky Coupé podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Hyundai Coupé

Proklepněte konkrétní Hyundai Coupé 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.