Fiat Stilo 2008

Evidováno
108
Způsobilost na STK
92,7 %
Ø nájezd (medián)
155 495 km
Dovezeno (22 ks)
20 %

Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 1 119 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Fiat Stilo ročníku 2008 eviduje registr 108 vozů. Aktivně jezdí 47 vozů (43,5 %), dovoz tvoří 20,4 % ročníku (22 vozů).

Ročník 200892,7 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem92,7 %

Jak ročník stárne

Fiatu Stilo 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 3,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky94,6 % -
6 let89,1 % -
8 let89,8 % -
10 let86,4 % -
12 let91,8 % -
14 let91,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 66 kW (43,5 %), 1.9 Nafta 88 kW (27,8 %), 1.6 Benzín 76 kW (6,5 %).

Nejčastější barva je šedá-metal (36,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 119 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 155 495 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 109 611 až 201 972 km. To odpovídá asi 8 639 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (37,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku90334,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení53320,1 %
Brzdové zařízení49818,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2559,6 %
Řízení1826,9 %
Výhledy1545,8 %
Identifikace vozidla662,5 %
Obtěžování okolí652,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
313×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
161×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
144×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
136×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
129×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
124×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
107×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
96×

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 66 kW4791,5 %–

Z registru vozidel

Složení Fiatu Stilo 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie68,2 % · 15 vozidel
  • Německo18,2 % · 4 vozidla
  • Francie4,5 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)4,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena4,5 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj19,3 % · 216 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj17,9 % · 200 prohlídek
  • Středočeský kraj14,8 % · 166 prohlídek
  • ostatní48,0 % · 537 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza36,1 % · 39 vozidel
  • Modrá metalíza22,2 % · 24 vozidel
  • Šedá13,0 % · 14 vozidel
  • Modrá8,3 % · 9 vozidel
  • Hnědá metalíza3,7 % · 4 vozidla
  • ostatní16,7 % · 18 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
61,5 %
evidováno u 104 vozů
Tažné zařízení
32,0 %
evidováno u 54 vozů
Katalyzátor
11,8 %
evidováno u 20 vozů
Pohon na plyn
5,3 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 29,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 96,0 %EURO 2 · 2,0 %EURO 3 · 2,0 %

Jiné ročníky Fiatu Stilo

Proklepněte konkrétní Fiat Stilo 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.