Citroën C4 SpaceTourer 2021
Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 149 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 315 538 Kčmedián 365 001 Kčdo 366 928 Kč
Citroën C4 SpaceTourer ročníku 2021 má v ČR 67 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 67 vozů (100,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 23,9 % (16 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu C4 SpaceTourer 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 96 kW (47,8 %), 1.2 Benzín 96 kW (28,4 %), 2.0 Nafta 120 kW (23,9 %).
Nejčastější barva je šedá (41,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 149 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2020 (95,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 65 278 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 39 518 až 92 847 km. To odpovídá asi 13 056 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (47,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 138 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 454 000 Kč |
| 100 000 km | 401 000 Kč |
| 150 000 km | 346 000 Kč |
| 200 000 km | 286 000 Kč |
| 250 000 km | 245 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C4 SpaceTourer ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 365 001 Kč (při mediánovém nájezdu 138 351 km). Běžné rozpětí je od 315 538 do 366 928 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 439 990 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 200 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 454 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 245 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 SpaceTourer 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie56,3 % · 9 vozidel
- Belgie25,0 % · 4 vozidla
- Německo12,5 % · 2 vozidla
- Maďarsko6,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha33,6 % · 50 prohlídek
- Středočeský kraj26,2 % · 39 prohlídek
- Jihomoravský kraj10,7 % · 16 prohlídek
- ostatní29,5 % · 44 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá41,8 % · 28 vozidel
- Bílá17,9 % · 12 vozidel
- Červená17,9 % · 12 vozidel
- Modrá17,9 % · 12 vozidel
- Černá4,5 % · 3 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 52,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 SpaceTourer 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.