Citroën C4 SpaceTourer

Evidováno
515
V provozu
508
Způsobilost na STK
95,9 %
Ø stáří
6,1 roku

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 1 542 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenové rozpětí podle ročníkuod 239 900 Kčmedián 253 446 Kčdo 375 778 Kč

V databázi registru najdeme u Citroënu C4 SpaceTourer dohromady 515 vozů. V provozu jich zůstává 508 vozů (98,6 %). Model je v datech zaznamenán od ročníku 2018 do 2022, tedy napříč 5 lety výroby. Nejvíce registrací spadá na rok 2019 (194 vozů).

Způsobilost C4 SpaceTourer na STK podle ročníku

Křivka stárnutí: jak se mění způsobilost na STK u jednotlivých ročníků C4 SpaceTourer.

80 %85 %90 %95 %100 %2018202020222018: 96,5 % z 206 prohlídek2019: 95,9 % z 645 prohlídek2020: 95,4 % z 310 prohlídek2021: 97,2 % z 149 prohlídek2022: 95,0 % z 229 prohlídek

Z 1 539 STK prohlídek za roky 2018–2022.

Spolehlivost napříč ročníky

Napříč ročníky se plná způsobilost pohybuje od 95,0 % po 96,5 %. Celkový vážený průměr modelu je 95,9 %. Nižší způsobilost u starších ročníků ale neznamená horší model. Po dvaceti a více letech provozu nastupuje koroze, opotřebení podvozku a elektroniky, a to se na STK projevuje bez ohledu na původní kvalitu.

Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Ročníky C4 SpaceTourer

RočníkVozidelSTKNájezd~cena
20229695,0 %56 tis. km375 778 Kč
20216797,2 %65 tis. km365 001 Kč
202010495,4 %73 tis. km299 000 Kč
201919495,9 %68 tis. km250 393 Kč
20185396,6 %73 tis. km239 900 Kč

Ceny platí pro nájezd obvyklý u daného ročníku; cenu podle nájezdu najdete na stránce ročníku.

Motorizace v praxi

V registrech jsou u C4 SpaceTourer nejčastější motorizace: benzín 96 kW (33,3 %), nafta 120 kW (32,5 %), nafta 96 kW (30,9 %). Složení motorů je převážně naftové. U C4 SpaceTourer jednoznačně převažuje diesel (65,6 %).

Cenové rozpětí podle ročníku
239 900 - 375 778 Kč· medián 253 446 Kč
Ocenit konkrétní kus →

Cena ojetých kusů

Mediánové ceny ojetých Citroën C4 SpaceTourer sahají od 239 900 Kč u nejstarších ročníků až po 375 778 Kč u nejnovějších. Napříč celou nabídkou je medián 253 446 Kč.

Kolik mají najeto podle stáří

Medián stavu tachometru z pravidelných technických prohlídek: polovina vozů měla méně, polovina víc. Ukazujeme jen roky, kdy na prohlídku jede celý ročník - poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva.

4 roky
60 000 km
6 let
80 000 km

Co u tohoto modelu eviduje registr

Tažné zařízení
35,6 %
evidováno u 623 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů tohoto modelu, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 69,1 % vozů tohoto modelu; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,3 %EURO 4 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 749 vozů Citroënu C4 SpaceTourer v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý model, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
64,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
90,0 %
vyvezeno 9,7 % · zaniklo 0,2 %

Z registru vozidel

Složení Citroënu C4 SpaceTourer podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie33,6 % · 43 vozidel
  • Belgie25,0 % · 32 vozidel
  • Maďarsko22,7 % · 29 vozidel
  • Německo14,1 % · 18 vozidel
  • Itálie0,8 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,9 % · 5 vozidel

Provoz a původ

Průměrný C4 SpaceTourer v registru má 6,1 roku. Dovezených kusů je 128 (24,9 %), což odpovídá jeho pozici spíše lokálně prodávaného modelu.

Doporučení

Při výběru ojetiny C4 SpaceTourer stojí za to brát v úvahu stáří. Posledních několik ročníků dosahuje na STK průměrně 95,4 %. U starších ročníků nejsou klíčová samotná čísla z celkové statistiky, ale konkrétní technický stav daného kusu. Vyplatí se požadovat doložené servisní historie a prověření VIN.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Proklepněte konkrétní Citroën C4 SpaceTourer

Získejte historii najetých kilometrů, STK záznamy a počet majitelů z oficiálních registrů.