Citroën C4 SpaceTourer 2018

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 53 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
53
Způsobilost na STK
96,6 %
Ø nájezd (medián)
73 327 km
Dovezeno (15 ks)
28 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 206 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 183 644 Kčmedián 239 900 Kčdo 254 450 Kč

Pro Citroën C4 SpaceTourer ročníku 2018 eviduje registr 53 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. Aktivně jezdí 52 vozů (98,1 %), dovoz tvoří 28,3 % ročníku (15 vozů).

Ročník 201896,5 %
Model celkem95,9 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C4 SpaceTourer 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let95,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 120 kW (30,2 %), 1.5 Nafta 96 kW (26,4 %), 1.2 Benzín 96 kW (22,6 %).

Nejčastější barva je šedá (52,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 206 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 73 327 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 38 136 až 123 483 km. To odpovídá asi 9 166 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (51,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
14×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
8×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
5×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
4×
5
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
4×
6
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
4×
7
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
8
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
3×

Cenový odhad

183 644
od Kč
239 900
medián Kč
254 450
do Kč

Při nájezdu kolem 134 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km301 000 Kč
100 000 km265 000 Kč
150 000 km226 000 Kč
200 000 km188 000 Kč
250 000 km161 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C4 SpaceTourer ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 239 900 Kč (při mediánovém nájezdu 134 147 km). Běžné rozpětí je od 183 644 do 254 450 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 293 200 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 179 924 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 301 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 161 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C4 SpaceTourer 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie40,0 % · 6 vozidel
  • Belgie20,0 % · 3 vozidla
  • Německo13,3 % · 2 vozidla
  • Itálie6,7 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko6,7 % · 1 vozidlo
  • ostatní země13,3 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha46,6 % · 96 prohlídek
  • Středočeský kraj27,2 % · 56 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,5 % · 36 prohlídek
  • ostatní8,7 % · 18 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá51,9 % · 28 vozidel
  • Bílá27,8 % · 15 vozidel
  • Modrá13,0 % · 7 vozidel
  • Černá3,7 % · 2 vozidla
  • Červená3,7 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
34,1 %
evidováno u 75 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 68,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,3 %EURO 5 · 0,7 %

Jiné ročníky Citroënu C4 SpaceTourer

Proklepněte konkrétní Citroën C4 SpaceTourer 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.