Citroën BX 1992

Evidováno
267
Způsobilost na STK
97,6 %
Ø nájezd (medián)
196 815 km
Dovezeno (181 ks)
68 %

Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 529 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 29,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Citroën BX ročníku 1992 má v ČR 267 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 22 vozů (8,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 67,8 % (181 vozů).

Ročník 199297,6 %
Model celkem96,0 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu BX 1992 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let88,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (50,6 %), 1.8 Nafta (45,7 %), 1.8 Nafta 66 kW (2,6 %).

Barevně převládá šedá-metal (18,4 %), druhá nejčastější je bílá (15,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 529 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 97,6 %. Model jako celek dosahuje 96,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1991 (95,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 196 815 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 156 049 až 236 700 km. To odpovídá asi 5 789 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (50,3 %), pak následují Praha a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (67,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku25042,6 %
Brzdové zařízení12821,8 %
Řízení7312,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7011,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6611,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
104×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
47×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
41×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
37×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
31×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
25×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
24×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
21×

Z registru vozidel

Složení Citroënu BX 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,1 % · 2 vozidla
  • Rakousko1,1 % · 2 vozidla
  • země neurčena97,8 % · 177 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj17,4 % · 92 prohlídek
  • Hlavní město Praha8,9 % · 47 prohlídek
  • Jihočeský kraj8,3 % · 44 prohlídek
  • ostatní65,4 % · 346 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza18,4 % · 49 vozidel
  • Bílá15,4 % · 41 vozidel
  • Červená základní15,0 % · 40 vozidel
  • Modrá tmavá13,5 % · 36 vozidel
  • Modrá metalíza6,4 % · 17 vozidel
  • ostatní31,5 % · 84 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
54,0 %
evidováno u 147 vozů
Katalyzátor
36,8 %
evidováno u 100 vozů
ABS
9,2 %
evidováno u 25 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1992 patří u BX k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Citroënu BX

Proklepněte konkrétní Citroën BX 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.