BMW X4 2014

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 53 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
53
Způsobilost na STK
97,5 %
Ø nájezd (medián)
111 845 km
Dovezeno (13 ks)
25 %

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 403 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 370 000 Kčmedián 385 000 Kčdo 450 000 Kč

V roce 2014 eviduje registr BMW X4 53 vozů. V provozu jich zůstává 47 vozů (88,7 %); ze zahraničí dovezeno 13 vozů (24,5 %).

Ročník 201497,5 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW X4 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 10 let klesla plná způsobilost o 1,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let100,0 % -
8 let97,0 % -
10 let98,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 190 kW (50,9 %), 2.0 Nafta 140 kW (37,7 %), 3.0 Nafta 230 kW (11,3 %).

Nejčastější barva je bílá (39,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 403 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 97,5 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 111 845 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 74 453 až 162 954 km. To odpovídá asi 9 320 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (49,7 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
30×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
8×
3
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
8×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
5×
5
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
4×
6
Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.2.1
4×
7
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
4×
8
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.4
3×

Cenový odhad

370 000
od Kč
385 000
medián Kč
450 000
do Kč

Při nájezdu kolem 194 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km506 000 Kč
150 000 km440 000 Kč
200 000 km362 000 Kč
250 000 km349 000 Kč
300 000 km300 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW X4 ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 385 000 Kč (při mediánovém nájezdu 194 461 km). Běžné rozpětí je od 370 000 do 450 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 478 400 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 329 000 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 506 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 300 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW X4 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo61,5 % · 8 vozidel
  • Rakousko15,4 % · 2 vozidla
  • Nizozemsko7,7 % · 1 vozidlo
  • Rumunsko7,7 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko7,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha36,7 % · 148 prohlídek
  • Jihomoravský kraj22,1 % · 89 prohlídek
  • Středočeský kraj15,1 % · 61 prohlídek
  • ostatní26,1 % · 105 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá39,6 % · 21 vozidel
  • Černá20,8 % · 11 vozidel
  • Červená9,4 % · 5 vozidel
  • Červená metalíza9,4 % · 5 vozidel
  • Šedá7,5 % · 4 vozidla
  • ostatní13,2 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
46,0 %
evidováno u 81 vozů
Tažné zařízení
27,3 %
evidováno u 48 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 51,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 96,7 %EURO 5 · 3,3 %

Jiné ročníky BMW X4

Proklepněte konkrétní BMW X4 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.