Audi A2 2003

1.4 Nafta 55 kW

Kód motoru: AMF · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
55 kW
Výkon (75 k)
~1 400 cm³
Objem
4,4 l/100 km
Ø spotřeba
120 g/km
Ø CO₂
173 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 098 kg· rozvor 2 400 mm· délka 3 821 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Malý turbodiesel je stavěný na kompromis mezi nízkou spotřebou a dostatečnou pružností pro městský i smíšený provoz.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
64
V provozu
56
Způsobilost na STK
92,8 %
STK kontrol
606

Způsobilé na 30 dnů 6,1 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 606 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V nabídce Audi A2 ročníku 2003 obsadila motorizace 1.4 Nafta 55 kW první pozici: 64 vozů (53,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem AMF (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,8 %
Ročník celkem93,9 %
Model celkem94,0 %
Značka celkem94,9 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km93,7 %
200-300 000 km90,8 %
nad 300 000 km85,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,8 % (606 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu) mezi motory ročníku 2003 (ročník průměrně 93,9 %).

Plnou způsobilost mělo 92,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.4 Benzín 55 kW (94,9 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 375 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 64 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

AMF
73,4 %47 ks
BHC
26,6 %17 ks

Jiné ročníky Audi A2

Proklepněte konkrétní Audi A2 2003 1.4 Nafta 55 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.