Audi A2 2003

Evidováno
120
Způsobilost na STK
93,9 %
Ø nájezd (medián)
179 446 km
Dovezeno (100 ks)
83 %

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 1 149 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Audi A2 ročníku 2003 eviduje registr 120 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 102 vozů (85,0 %), dovoz tvoří 83,3 % ročníku (100 vozů).

Ročník 200393,9 %
Model celkem94,0 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Audi A2 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
14 let86,7 % -
16 let89,9 % -
18 let94,9 % -
20 let95,4 % -
22 let88,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Nafta 55 kW (53,3 %), 1.4 Benzín 55 kW (32,5 %), 1.6 Benzín 81 kW (9,2 %).

Barevně převládá černá (17,5 %), druhá nejčastější je šedá (13,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 149 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 93,9 %. Model jako celek dosahuje 94,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 179 446 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 135 204 až 229 951 km. To odpovídá asi 7 802 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (34,3 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (83,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení64029,9 %
Podvozek a části připevněné k podvozku51023,9 %
Brzdové zařízení46621,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1888,8 %
Řízení1748,1 %
Obtěžování okolí944,4 %
Výhledy663,1 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
247×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
151×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
134×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
129×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
119×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
115×
7
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
101×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
82×

Motorizace ročníku 2003

MotorPočetSTK~cena
1.4 Nafta 55 kW6492,8 %–

Z registru vozidel

Složení Audi A2 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo40,0 % · 40 vozidel
  • Itálie19,0 % · 19 vozidel
  • Belgie2,0 % · 2 vozidla
  • Francie2,0 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)2,0 % · 2 vozidla
  • ostatní země7,0 % · 7 vozidel
  • země neurčena28,0 % · 28 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj14,4 % · 165 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj14,0 % · 161 prohlídek
  • Hlavní město Praha13,5 % · 155 prohlídek
  • ostatní58,1 % · 668 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá17,5 % · 21 vozidel
  • Šedá13,3 % · 16 vozidel
  • Šedá metalíza11,7 % · 14 vozidel
  • Modrá9,2 % · 11 vozidel
  • Modrá metalíza7,5 % · 9 vozidel
  • ostatní40,8 % · 49 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
32,7 %
evidováno u 82 vozů
Tažné zařízení
9,6 %
evidováno u 24 vozů
Airbag
6,8 %
evidováno u 17 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 43,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 59,6 %EURO 3 · 40,4 %

Jiné ročníky Audi A2

Proklepněte konkrétní Audi A2 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.