Audi A2 2000

Evidováno
151
Způsobilost na STK
95,6 %
Ø nájezd (medián)
185 313 km
Dovezeno (125 ks)
83 %

Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 1 563 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Audi A2 ročníku 2000 má v ČR 151 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 115 vozů (76,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 82,8 % (125 vozů).

Ročník 200095,6 %
Model celkem94,0 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Audi A2 2000 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let95,6 % -
18 let91,3 % -
20 let92,0 % -
22 let96,4 % -
24 let90,3 % -
26 let98,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 55 kW (58,3 %), 1.4 Nafta 55 kW (41,7 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (18,5 %), druhá nejčastější je modrá-metal (17,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 563 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 95,6 %. Model jako celek dosahuje 94,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 185 313 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 148 194 až 232 597 km. To odpovídá asi 7 127 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (82,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku64826,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení64726,4 %
Brzdové zařízení52821,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav24810,1 %
Řízení1887,7 %
Výhledy1335,4 %
Obtěžování okolí552,2 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
270×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
194×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
145×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
145×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
127×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
125×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
112×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
99×

Motorizace ročníku 2000

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 55 kW8895,6 %–
1.4 Nafta 55 kW6395,5 %–

Z registru vozidel

Složení Audi A2 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo31,2 % · 39 vozidel
  • Itálie13,6 % · 17 vozidel
  • Rakousko3,2 % · 4 vozidla
  • Francie2,4 % · 3 vozidla
  • Polsko2,4 % · 3 vozidla
  • ostatní země3,2 % · 4 vozidla
  • země neurčena44,0 % · 55 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj13,4 % · 209 prohlídek
  • Jihomoravský kraj11,8 % · 184 prohlídek
  • Ústecký kraj11,6 % · 182 prohlídek
  • ostatní63,2 % · 988 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza18,5 % · 28 vozidel
  • Modrá metalíza17,2 % · 26 vozidel
  • Stříbrná11,3 % · 17 vozidel
  • Šedá11,3 % · 17 vozidel
  • Šedá metalíza9,3 % · 14 vozidel
  • ostatní32,5 % · 49 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
49,4 %
evidováno u 118 vozů
Airbag
23,4 %
evidováno u 56 vozů
ASR
11,3 %
evidováno u 27 vozů
Katalyzátor
11,3 %
evidováno u 27 vozů
Klimatizace
9,6 %
evidováno u 23 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 33,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 55,6 %EURO 3 · 43,2 %EURO 2 · 1,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2000 patří u A2 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Audi A2

Proklepněte konkrétní Audi A2 2000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.