Alfa Romeo 145 2000
Způsobilé na 30 dnů 6,8 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 9,0 % bez plné způsobilosti, z 1 126 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Alfa Romeo 145 ročníku 2000 má v ČR 168 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 32 vozů (19,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 95,8 % (161 vozů).
Jak ročník stárne
Alfa Romeo 145 2000 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 10 let a 14 let klesla plná způsobilost o 1,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 10 let | 83,6 % | - |
| 12 let | 76,3 % | - |
| 14 let | 82,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 77 kW (47,6 %), 1.4 Benzín 76 kW (31,5 %), 1.6 Benzín 88 kW (17,3 %).
Barevně převládá černá (19,0 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (11,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 126 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 89,8 %. Model jako celek dosahuje 91,8 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 89,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,8 % a „Nezpůsobilé“ 2,1 % ze všech prohlídek (celkem 9,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1999 (93,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 158 318 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 130 334 až 193 937 km. To odpovídá asi 6 089 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (49,3 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (95,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 942 | 38,9 % |
| Brzdové zařízení | 579 | 23,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 343 | 14,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 296 | 12,2 % |
| Řízení | 156 | 6,4 % |
| Výhledy | 107 | 4,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2000
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.9 Nafta 77 kW | 80 | 88,8 % | – |
| 1.4 Benzín 76 kW | 53 | 90,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Alfa Romeo 145 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie25,5 % · 41 vozidel
- Německo16,8 % · 27 vozidel
- Rakousko1,9 % · 3 vozidla
- Belgie1,2 % · 2 vozidla
- Německo (NDR)1,2 % · 2 vozidla
- ostatní země1,2 % · 2 vozidla
- země neurčena52,2 % · 84 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj21,6 % · 243 prohlídek
- Středočeský kraj12,3 % · 139 prohlídek
- Moravskoslezský kraj9,9 % · 111 prohlídek
- ostatní56,2 % · 633 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá19,0 % · 32 vozidel
- Stříbrná metalíza11,9 % · 20 vozidel
- Modrá metalíza11,3 % · 19 vozidel
- Červená základní10,7 % · 18 vozidel
- Šedá metalíza10,1 % · 17 vozidel
- ostatní36,9 % · 62 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 8,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2000 je mezi ročníky 145 podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 145 2000
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.