Alfa Romeo 145 1996
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 706 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 25,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Alfa Romeo 145 ročníku 1996 má v ČR 227 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 34 vozů (15,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 96,0 % (218 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (33,9 %), 1.4 Benzín (19,4 %), 1.6 Benzín 76 kW (9,3 %).
Barevně převládá červená-základní (26,4 %), druhá nejčastější je modrá-metal (15,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 706 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 91,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 170 173 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 142 124 až 200 151 km. To odpovídá asi 5 672 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (45,8 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (96,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 354 | 41,5 % |
| Brzdové zařízení | 243 | 28,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 106 | 12,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 94 | 11,0 % |
| Řízení | 56 | 6,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Alfa Romeo 145 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie4,1 % · 9 vozidel
- Německo4,1 % · 9 vozidel
- Německo (NDR)1,4 % · 3 vozidla
- Rakousko0,9 % · 2 vozidla
- země neurčena89,4 % · 195 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj15,6 % · 110 prohlídek
- Středočeský kraj10,3 % · 73 prohlídek
- Moravskoslezský kraj8,1 % · 57 prohlídek
- ostatní66,0 % · 466 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní26,4 % · 60 vozidel
- Modrá metalíza15,0 % · 34 vozidel
- Černá14,1 % · 32 vozidel
- Červená metalíza11,0 % · 25 vozidel
- Zelená metalíza10,1 % · 23 vozidel
- ostatní23,3 % · 53 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 145 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.