Aero 30

Evidováno
932
V provozu
475
Způsobilost na STK
97,2 %
Ø stáří
88,6 roku

Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 1 115 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V databázi registru najdeme u Aera 30 dohromady 932 vozů. V provozu jich zůstává 475 vozů (51,0 %). Model je v datech zaznamenán od ročníku 1933 do 1947, tedy napříč 15 lety výroby. Nejvíce registrací spadá na rok 1936 (184 vozů).

Způsobilost 30 na STK podle ročníku

Křivka stárnutí: jak se mění způsobilost na STK u jednotlivých ročníků 30.

80 %85 %90 %95 %100 %1934193519381934: 94,4 % z 100 prohlídek1935: 97,8 % z 245 prohlídek1936: 98,3 % z 255 prohlídek1937: 96,7 % z 229 prohlídek1938: 95,3 % z 115 prohlídek

Z 944 STK prohlídek za roky 1934–1938.

Spolehlivost napříč ročníky

Napříč ročníky se plná způsobilost pohybuje od 96,7 % po 98,3 %. Celkový vážený průměr modelu je 97,2 %. Nižší způsobilost u starších ročníků ale neznamená horší model. Po dvaceti a více letech provozu nastupuje koroze, opotřebení podvozku a elektroniky, a to se na STK projevuje bez ohledu na původní kvalitu.

Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).

Ročníky 30

RočníkVozidelSTKNájezd
19397698,5 %26 tis. km
19389895,3 %24 tis. km
193717096,7 %31 tis. km
193618498,3 %34 tis. km
193514897,8 %17 tis. km
193410794,4 %45 tis. km

Motorizace a jak si vedou na STK

Všechny ročníky dohromady. Podíl je spočítaný ze všech prohlídek dané motorizace, ne průměrem přes roky, aby motor nabízený deset let nevážil stejně jako ten dvouletý.

MotorizaceVozůZpůsobilost na STK
1.0 Benzínkód AER86898,2 %

Motorizace v praxi

V registrech jsou u 30 nejčastější motorizace: benzín 0 kW (94,6 %), benzín 22 kW (2,7 %), benzín 30 kW (2,7 %). Složení motorů je dominantně benzínové. Diesely tvoří 0,0 % všech vozů modelu.

Majitelé a osud v registru

Z 970 vozů Aera 30 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý model, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
0,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
18,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
55,3 %
vyvezeno 1,0 % · zaniklo 39,8 %

Z registru vozidel

Složení Aera 30 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko0,4 % · 3 vozidla
  • Německo0,1 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)0,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena99,3 % · 701 vozidel

Provoz a původ

Průměrný 30 v registru má 88,6 roku. Dovezených kusů je 706 (75,8 %), model má aktivní sekundární trh z Rakouska a z Německa.

Proklepněte konkrétní Aero 30

Získejte historii najetých kilometrů, STK záznamy a počet majitelů z oficiálních registrů.