KM AUTEXIM, spol. s r.o., Hulínská 2383
Hulínská 2383, 76701 Kroměříž
Způsobilé na 30 dnů 9,4 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 10,7 % bez plné způsobilosti, z 58 561 prohlídek)
Způsobilost na STK 89,4 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 45 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Souhrn dat pro tuto stanici: 58 561 kontrol za celou historii evidence, plná způsobilost 89,4 %. V posledních dvanácti měsících přibylo 2 939 kontrol.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 5 953 prohlídek, které Hulínská 2383, 76701 Kroměříž zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v pátek kolem 8:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | ||||||||||
| út | ||||||||||
| st | ||||||||||
| čt | ||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisují 4 technici. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 5,8 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 76 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
68 098 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 1162,9 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
10 806 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 184,5 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
466 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 8,0 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 58 561 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 1,1 % v neprospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2008 | 474 | 80,0 % |
| 2009 | 3 472 | 85,9 % |
| 2010 | 3 055 | 85,0 % |
| 2011 | 3 059 | 85,5 % |
| 2012 | 3 421 | 86,5 % |
| 2013 | 3 111 | 89,1 % |
| 2014 | 2 917 | 88,9 % |
| 2015 | 3 477 | 87,6 % |
| 2016 | 3 745 | 85,1 % |
| 2017 | 3 466 | 88,4 % |
| 2018 | 3 494 | 89,3 % |
| 2019 | 3 534 | 91,1 % |
| 2020 | 3 579 | 91,1 % |
| 2021 | 3 220 | 93,2 % |
| 2022 | 3 257 | 93,5 % |
| 2023 | 2 899 | 92,6 % |
| 2024 | 3 188 | 93,4 % |
| 2025 | 3 012 | 93,2 % |
| 2026 | 2 181 | 92,8 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
KM AUTEXIM, spol. s r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 63474182
- Sídlo
- Kroměříž
- Telefon
- 573 326 280
- stk@kromexim.cz
Kategorie vozidel zapsané v oprávnění: C, M2, M3, N2, N3, O1, O2, O3, O4, OT1, OT2, OT3, OT4, R, S, T, Z.
Tentýž provozovatel je v registru veden u 2 stanic: Hulínská 2383, 76701 Kroměříž.
Vracejí se sem řidiči
Z 12 112 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 8 098, tedy 66,9 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| Netěsnost hydraulického zařízení.kód 6.2.9.7.1 | 107,4 / 1 000 | 10 / 1 000 |
| Kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola na válcové zkušebně brzd přesahuje o více jak ± 10 % střední hodnoty brzdné síly odečtené z brzdové charakteristiky brzdy.kód 1.2.1.5 | 8,3 / 1 000 | 1,4 / 1 000 |
| Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost.kód 1.1.9.1.1 | 54 / 1 000 | 16,4 / 1 000 |
| V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky / tyčky s kulovými čepy) zařízení stabilizátoru jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné, prasklé nebo chybí nebo spojení neodpovídá požadavkům.kód 5.3.1.4.1 | 5 / 1 000 | 1,8 / 1 000 |
| Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.kód 6.1.1.3.1 | 332,7 / 1 000 | 122,5 / 1 000 |
| V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní.kód 2.1.3.1.1 | 8 / 1 000 | 3 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.