Chodovská STK s.r.o., Vintířovská 1119
Vintířovská 1119, 35735 Chodov
Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 161 538 prohlídek)
Způsobilost na STK 95,3 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 44 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Statistika stanice v Chodově podle veřejných záznamů: 161 538 kontrol celkem, medián délky prohlídky 44 min, plná způsobilost 95,3 %.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 16 276 prohlídek, které Vintířovská 1119, 35735 Chodov zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v středa kolem 8:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 18 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | ||||||||||||
| út | ||||||||||||
| st | ||||||||||||
| čt | ||||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisuje 6 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 7,7 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 120 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
311 462 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 1928,1 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
12 885 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 79,8 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
1 209 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 7,5 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 161 538 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 2,5 % ve prospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2008 | 1 631 | 94,1 % |
| 2009 | 9 349 | 93,7 % |
| 2010 | 7 283 | 88,6 % |
| 2011 | 6 856 | 91,2 % |
| 2012 | 9 194 | 95,1 % |
| 2013 | 9 638 | 96,1 % |
| 2014 | 10 197 | 96,8 % |
| 2015 | 11 581 | 97,3 % |
| 2016 | 10 856 | 97,1 % |
| 2017 | 10 942 | 97,0 % |
| 2018 | 9 366 | 97,1 % |
| 2019 | 8 339 | 96,5 % |
| 2020 | 8 008 | 97,7 % |
| 2021 | 9 103 | 97,6 % |
| 2022 | 8 555 | 97,6 % |
| 2023 | 7 926 | 95,0 % |
| 2024 | 8 229 | 93,1 % |
| 2025 | 8 264 | 91,4 % |
| 2026 | 6 221 | 92,8 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
Chodovská STK s.r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 25196511
- Sídlo
- Chodov
- Telefon
- +420 352 665 111
- stkchodov@seznam.cz
Kategorie vozidel zapsané v oprávnění: C, L, M1, N1, O1, O2, OT1, OT2, OT3, OT4, R, S, T, Z.
Tentýž provozovatel je v registru veden u 2 stanic: Vintířovská 1119, 35735 Sokolov.
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Karlovarský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 62 677 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 26 295, tedy 42,0 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.kód 2.1.3.7.1 | 284,4 / 1 000 | 47,4 / 1 000 |
| Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.kód 5.3.2.2.1 | 168 / 1 000 | 41,8 / 1 000 |
| Z brzdového potrubí nebo spojů únik brzdové kapaliny.kód 1.1.11.2.3 | 1,2 / 1 000 | 0,7 / 1 000 |
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.kód 1.1.11.3.1 | 142,2 / 1 000 | 84,4 / 1 000 |
| Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.kód 6.1.1.3.1 | 183,1 / 1 000 | 122,5 / 1 000 |
| Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.kód 6.2.1.1.1 | 246,9 / 1 000 | 175,4 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.