Kód motoru

Motor KDX10FS7C

Kompletní recenze motoru KDX10FS7C: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 55 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
55 kW
Výkon (75 k)
~1 360 cm³
Objem
6,8 l/100 km
Ø spotřeba
165 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 040 kg· Produkce 1993-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 30,8 roku (medián 31 let)· Pořadí popularity #2831
Evidováno
351
V provozu
27
Způsobilost na STK
91,6 %
STK kontrol
1 295

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 1 295 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 18,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

KDX10FS7C je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 351 vozidel s tímto kódem - u značek Citroën a Peugeot.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 360 cm³ a výkonu 55 kW (74 HP). Vyráběl se v letech 1993–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let3 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let45 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let89,6 %202 kontrol
Stáří 13+ let90,2 %998 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km71 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km90,9 %956 kontrol
200 000–300 000 km88,6 %306 kontrol
Nad 300 000 km13 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 295 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 91,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení18× (25,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav14× (19,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku11× (15,3 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11× (15,3 %)
Jiné vybavení7× (9,7 %)

Nejčastější závady STK pro motor KDX10FS7C

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
3×

Vozidla s motorem KDX10FS7C

Značka a modelPočet
Peugeot 306339
Peugeot 306 1.4 I4
Peugeot Peugeot 3062
Citroën Zx1
Peugeot 306 1,4i1
Peugeot 306 1.4i1
Peugeot Peugeot 306 1.4 Xr1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru KDX10FS7C podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 30691,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód KDX10FS7C nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Peugeot 306 (1993–2004): 339 kusů
  • Peugeot 306 1.4 I (1993–1996): 4 kusy
  • Peugeot Peugeot 306 (1993–1997): 2 kusy
  • Citroën ZX (1995): 1 kus
  • Peugeot 306 1,4i (1995): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 351 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1995 (104 vozidel).

1995
1993 (67)2004 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj48 vozidel
Plzeňský kraj38 vozidel
Kraj Vysočina36 vozidel
Jihomoravský kraj25 vozidel
Ústecký kraj24 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem KDX10FS7C podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod132 650 km
  • medián157 573 km
  • čtvrtina prohlídek nad191 321 km

Z 81 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19936768,7 %
19946476,6 %
199510478,8 %
19968086,3 %
19973287,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem KDX10FS7C

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.