Kód motoru

Motor F2 KAT

Kompletní recenze motoru F2 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 108 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
108 kW
Výkon (147 k)
~2 184 cm³
Objem
8,5 l/100 km
Ø spotřeba
204 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 258 kg· Produkce 1990-1993· Ø stáří provozovaných vozidel 36 let (medián 36 let)· Pořadí popularity #2975
Evidováno
311
V provozu
70
Způsobilost na STK
94,4 %
STK kontrol
977

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 977 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

F2 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 311 vozidel s tímto kódem - u značek Ford a Mazda.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 2 184 cm³ a výkonu 108 kW (146 HP). Vyráběl se v letech 1990–1993.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let2 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let40 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let88,9 %360 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km36 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km90,3 %237 kontrol
200 000–300 000 km86,6 %134 kontrol
Nad 300 000 km38 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 977 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení10× (27,8 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6× (16,7 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6× (16,7 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku5× (13,9 %)
Obtěžování okolí4× (11,1 %)

Nejčastější závady STK pro motor F2 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
2×

Vozidla s motorem F2 KAT

Značka a modelPočet
Ford Probe167
Mazda 626134
Ford Probe 2.22
Ford Ford Probe1
Ford Probe 2.0 I1
Ford Probe 2.2 GT1
Ford Probe GT1
Mazda Mazda 6261
Mazda MX-61

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru F2 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Probe94,5 %
Mazda 62694,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód F2 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Probe (1990–1996): 167 kusů
  • Mazda 626 (1990–2005): 134 kusů
  • Ford Probe 2.2 (1991–1992): 2 kusy
  • Ford Ford Probe (1991): 1 kus
  • Ford Probe 2.0 I (1991): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 300 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (136 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 11 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (136)2005 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihočeský kraj20 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem F2 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod128 818 km
  • medián151 743 km
  • čtvrtina prohlídek nad187 484 km

Z 56 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199013669,1 %
199110958,7 %
19924654,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem F2 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.