Kód motoru

Motor 204DTA

Kompletní recenze motoru 204DTA: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 177 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
177 kW
Výkon (241 k)
~1 999 cm³
Objem
6,7 l/100 km
Ø spotřeba
177 g/km
Ø CO₂
206 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 2 125 kg· Produkce 2017-2021· Ø stáří provozovaných vozidel 7,2 roku (medián 7 let)· Pořadí popularity #3004
Evidováno
303
V provozu
251
Způsobilost na STK
97,1 %
STK kontrol
1 073

Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 1 073 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

204DTA je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 303 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Land Rover.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 999 cm³ a výkonu 177 kW (240 HP). Vyráběl se v letech 2017–2021.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let96,3 %242 kontrol
Stáří 4–7 let97,4 %910 kontrol
Stáří 8–12 let99,3 %133 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,3 %900 kontrol
100 000–200 000 km97,7 %347 kontrol
200 000–300 000 km21 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 073 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 97,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla9× (22,0 %)
Obtěžování okolí9× (22,0 %)
Brzdové zařízení7× (17,1 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5× (12,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení4× (9,8 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,2 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 538 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor 204DTA

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
2×
B
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.4
2×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
2×

Vozidla s motorem 204DTA

Značka a modelPočet
Land Rover Range Rover Velar45
Land Rover Defender 11043
Land Rover Range Rover Velar D24042
Land Rover Defender36
Land Rover Discovery 2.0 Sd423
Land Rover Discovery Sport22
Land Rover Discovery19
Land Rover Range Rover Evoque 2.0 R-Dynamic Se Awd8
Land Rover Discovery 2.0 Sd4 Se7
Land Rover Range Rover Evoque7
Land Rover Discovery Sport 2.0 Sd4 240 Se4
Land Rover Range Rover Evoque 2.0 Sd44
Land Rover Range Rover Sport 2.0 Sd4 S4
Land Rover Range Rover Sport3
Land Rover Range Rover Sport 2.0 Sd43

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 204DTA podle modelu.

Značka a modelSTK
Land Rover Range Rover Velar D24098,2 %
Land Rover Defender 11096,6 %
Land Rover Range Rover Velar98,5 %
Land Rover Defender96,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 204DTA nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Land Rover Range Rover Velar (2017–2021): 45 kusů
  • Land Rover Defender 110 (2020–2021): 43 kusů
  • Land Rover Range Rover Velar D240 (2017–2019): 42 kusů
  • Land Rover Defender (2020–2021): 36 kusů
  • Land Rover Discovery 2.0 Sd4 (2017–2020): 23 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 108 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2018 (31 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 195 vozidel s tímto motorem.

2018
2017 (22)2021 (4)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha66 vozidel
Jihomoravský kraj39 vozidel
Moravskoslezský kraj30 vozidel
Středočeský kraj30 vozidel
Zlínský kraj23 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 204DTA podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod47 079 km
  • medián74 868 km
  • čtvrtina prohlídek nad105 732 km

Z 1 281 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20172263,6 %
20183148,4 %
20192236,4 %
20202934,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 204DTA

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.