Kód motoru

Motor 160 A 7.000

Kompletní recenze motoru 160 A 7.000: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 48 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
48 kW
Výkon (65 k)
~1 929 cm³
Objem
6,6 l/100 km
Ø spotřeba
160 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 174 kg· Produkce 1990-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 33,1 roku (medián 34 let)· Pořadí popularity #2070· Pořadí spolehlivosti #1142 z 2 382
Evidováno
657
V provozu
78
Způsobilost na STK
94,5 %
STK kontrol
1 314

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 1 314 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

160 A 7.000 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 657 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Fiat.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 929 cm³ a výkonu 48 kW (65 HP). Vyráběl se v letech 1990–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let10 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let22 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let92 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let87,7 %586 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km85 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km87,9 %396 kontrol
200 000–300 000 km85,8 %261 kontrol
Nad 300 000 km30 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 314 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2× (33,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku2× (33,3 %)
Brzdové zařízení1× (16,7 %)
Řízení1× (16,7 %)

Nejčastější závady STK pro motor 160 A 7.000

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
1×
B
Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.4.1.1
1×

Vozidla s motorem 160 A 7.000

Značka a modelPočet
Fiat Tempra534
Fiat Brava59
Fiat Bravo 2.030
Fiat Tipo13
Fiat Bravo10
Fiat Tempra SW2
Fiat Brava 2,0 Sx1
Fiat Brava 2.0 D Sx1
Fiat Brava Sx1
Fiat Bravo 1.9d1
Fiat Fiat Bravo1
Fiat Tempra Media1
Fiat Tempra S.w. Tds1
Fiat Tempra SW 1.9 Ds1
Fiat Tipo 1,9d1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 160 A 7.000 podle modelu.

Značka a modelSTK
Fiat Tempra95,4 %
Fiat Brava94,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 160 A 7.000 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Fiat Tempra (1990–1999): 534 kusů
  • Fiat Brava (1995–2003): 59 kusů
  • Fiat Bravo 2.0 (1995–2005): 30 kusů
  • Fiat Tipo (1990–1995): 13 kusů
  • Fiat Bravo (1995–1997): 10 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 657 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1992 (190 vozidel).

1992
1990 (32)2005 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj51 vozidel
Jihomoravský kraj43 vozidel
Jihočeský kraj24 vozidel
Plzeňský kraj21 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 160 A 7.000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod149 101 km
  • medián187 487 km
  • čtvrtina prohlídek nad213 714 km

Z 325 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19903268,8 %
199117959,8 %
199219050,5 %
19938956,2 %
19942759,3 %
19953177,4 %
19967564,0 %
19972692,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 160 A 7.000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.