Kód motoru

Motor 10 FTOR

Kompletní recenze motoru 10 FTOR: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 37 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
37 kW
Výkon (50 k)
~1 361 cm³
Objem
5,3 l/100 km
Ø spotřeba
147 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 840 kg· Produkce 1991-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 32,7 roku (medián 33 let)· Pořadí popularity #2881
Evidováno
336
V provozu
22
Způsobilost na STK
91,9 %
STK kontrol
968

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 2,2 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 968 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 22,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

10 FTOR je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 336 vozidel s tímto kódem - u značek Citroën a Peugeot.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 361 cm³ a výkonu 37 kW (50 HP). Vyráběl se v letech 1991–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let13 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let91,6 %107 kontrol
Stáří 13+ let87,7 %747 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km69 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km88,3 %599 kontrol
200 000–300 000 km88,1 %285 kontrol
Nad 300 000 km33 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 968 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 91,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav12× (30,8 %)
Brzdové zařízení10× (25,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku9× (23,1 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8× (20,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor 10 FTOR

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
6×

Vozidla s motorem 10 FTOR

Značka a modelPočet
Peugeot 106294
Citroën Ax28
Peugeot 106 1.4 D1
Peugeot 106 Xnd 3t1
Peugeot 106 Xrd1
Peugeot 106 Xt1
Peugeot Peugeot 1061

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 10 FTOR podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 10691,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 10 FTOR nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Peugeot 106 (1991–1997): 294 kusů
  • Citroën AX (1990–1996): 28 kusů
  • Peugeot 106 1.4 D (1994): 1 kus
  • Peugeot 106 Xnd 3t (1994): 1 kus
  • Peugeot 106 Xrd (1993): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 336 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1993 (159 vozidel).

1993
1990 (3)1997 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Plzeňský kraj49 vozidel
Středočeský kraj39 vozidel
Jihočeský kraj32 vozidel
Královéhradecký kraj27 vozidel
Ústecký kraj24 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 10 FTOR podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod117 991 km
  • medián177 918 km
  • čtvrtina prohlídek nad191 363 km

Z 32 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19923560,0 %
199315957,9 %
199411055,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 10 FTOR

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.