Volvo XC40 2022

Evidováno
232
Způsobilost na STK
98,1 %
Ø nájezd (medián)
45 111 km
Dovezeno (13 ks)
6 %

Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti, z 539 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 549 999 Kčmedián 615 060 Kčdo 698 909 Kč

Volvo XC40 ročníku 2022 má v ČR 232 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 226 vozů (97,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 5,6 % (13 vozů).

Ročník 202298,1 %
Model celkem98,8 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva XC40 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 145 kW (36,2 %), 1.5 Benzín 95 kW (22,4 %), 2.0 Benzín 120 kW (21,1 %).

Barevně převládá černá (29,7 %), druhá nejčastější je šedá (28,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 539 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 98,1 %. Model jako celek dosahuje 98,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 98,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 45 111 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 27 695 až 63 432 km. To odpovídá asi 11 278 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (64,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (5,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
11×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
6×
3
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
2×
5
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
2×
6
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
1×
7
Vozidlo, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.9.2
1×
8
Tlumič pérování chybí nebo z něj vytéká kapalina nebo je poškozený tak, že zjevně nefunguje.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.2
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
2.0 Benzín 145 kW8498,9 %650 000 Kč
1.5 Benzín 95 kW5298,3 %546 075 Kč
2.0 Benzín 120 kW4998,3 %559 000 Kč

Cenový odhad

549 999
od Kč
615 060
medián Kč
698 909
do Kč

Při nájezdu kolem 67 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km675 000 Kč
50 000 km641 000 Kč
75 000 km610 000 Kč
100 000 km571 000 Kč
125 000 km548 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo XC40 ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 615 060 Kč (při mediánovém nájezdu 67 448 km). Běžné rozpětí je od 549 999 do 698 909 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 748 099 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 518 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 675 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 548 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva XC40 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Dánsko23,1 % · 3 vozidla
  • Německo23,1 % · 3 vozidla
  • Švédsko23,1 % · 3 vozidla
  • Belgie7,7 % · 1 vozidlo
  • Lucembursko7,7 % · 1 vozidlo
  • ostatní země15,4 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha48,1 % · 259 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,2 % · 82 prohlídek
  • Středočeský kraj11,7 % · 63 prohlídek
  • ostatní25,0 % · 135 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá29,7 % · 69 vozidel
  • Šedá28,4 % · 66 vozidel
  • Bílá16,4 % · 38 vozidel
  • Oranžová11,6 % · 27 vozidel
  • Modrá10,8 % · 25 vozidel
  • ostatní3,0 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
25,8 %
evidováno u 185 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 82,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 718 vozů Volva XC40 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
59,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
96,4 %
vyvezeno 3,3 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Volva XC40

Proklepněte konkrétní Volvo XC40 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.