Volvo XC40 2020
Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti, z 772 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 499 000 Kčmedián 569 750 Kčdo 619 000 Kč
Ročník 2020 Volva XC40 má v českých registrech 248 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu zůstává 242 vozů (97,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 78 vozů (31,5 %).
Jak ročník stárne
Volva XC40 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,5 % | - |
| 6 let | 98,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 140 kW (20,6 %), 2.0 Nafta 110 kW (17,7 %), 1.5 Benzín 120 kW (14,5 %).
Barevně převládá bílá (29,0 %), druhá nejčastější je černá (25,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 772 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 98,4 %. Model jako celek dosahuje 98,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 98,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 44,0 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 58 273 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 37 123 až 81 166 km. To odpovídá asi 9 712 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (55,5 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 140 kW | 51 | 99,4 % | 581 400 Kč |
| 2.0 Nafta 110 kW | 44 | 98,7 % | 555 196 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 93 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 640 000 Kč |
| 75 000 km | 596 000 Kč |
| 100 000 km | 563 000 Kč |
| 125 000 km | 547 000 Kč |
| 150 000 km | 505 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volvo XC40 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 569 750 Kč (při mediánovém nájezdu 93 000 km). Běžné rozpětí je od 499 000 do 619 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 673 673 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 458 067 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 640 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 505 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volva XC40 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Švédsko42,3 % · 33 vozidel
- Německo28,2 % · 22 vozidel
- Belgie7,7 % · 6 vozidel
- Dánsko7,7 % · 6 vozidel
- Nizozemsko5,1 % · 4 vozidla
- ostatní země7,7 % · 6 vozidel
- země neurčena1,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha53,4 % · 412 prohlídek
- Středočeský kraj22,5 % · 174 prohlídek
- Jihomoravský kraj20,3 % · 157 prohlídek
- ostatní3,8 % · 29 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá29,0 % · 72 vozidel
- Černá25,8 % · 64 vozidel
- Šedá24,2 % · 60 vozidel
- Oranžová11,3 % · 28 vozidel
- Modrá9,3 % · 23 vozidel
- ostatní0,4 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 78,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 815 vozů Volva XC40 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Volvo XC40 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.