Volvo XC40 2018

Evidováno
167
Způsobilost na STK
98,6 %
Ø nájezd (medián)
71 654 km
Dovezeno (84 ks)
50 %

Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 770 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 449 475 Kčmedián 499 400 Kčdo 576 959 Kč

Pro Volvo XC40 ročníku 2018 eviduje registr 167 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. Aktivně jezdí 164 vozů (98,2 %), dovoz tvoří 50,3 % ročníku (84 vozů).

Ročník 201898,5 %
Model celkem98,8 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva XC40 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,3 % -
6 let98,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 140 kW (39,5 %), 2.0 Benzín 140 kW (22,2 %), 2.0 Benzín 182 kW (16,8 %).

Nejčastější barva je černá (32,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 770 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 98,5 %. Model jako celek dosahuje 98,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 43,1 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 71 654 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 49 125 až 103 553 km. To odpovídá asi 8 957 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (56,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (50,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
25×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
12×
3
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
6×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
4×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
3×
6
Brzdové obložení nebo brzdové destičky jsou poškozené nebo zjevně nadměrně opotřebované nebo indikátory opotřebení signalizují opotřebení pod minimální hodnotu stanovenou výrobcem.
Brzdové zařízení · kód 1.1.13.1.1
3×
7
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
3×
8
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
3×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 025 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 140 kW6699,1 %499 000 Kč

Cenový odhad

449 475
od Kč
499 400
medián Kč
576 959
do Kč

Při nájezdu kolem 108 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km587 000 Kč
100 000 km508 000 Kč
150 000 km457 000 Kč
200 000 km390 000 Kč
250 000 km344 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo XC40 ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 499 400 Kč (při mediánovém nájezdu 107 749 km). Běžné rozpětí je od 449 475 do 576 959 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 628 911 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 388 500 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 587 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 344 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva XC40 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Švédsko51,2 % · 43 vozidel
  • Německo27,4 % · 23 vozidel
  • Dánsko7,1 % · 6 vozidel
  • Belgie4,8 % · 4 vozidla
  • Maďarsko2,4 % · 2 vozidla
  • ostatní země6,0 % · 5 vozidel
  • země neurčena1,2 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha56,3 % · 471 prohlídek
  • Jihomoravský kraj24,9 % · 208 prohlídek
  • Středočeský kraj18,8 % · 157 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá32,3 % · 54 vozidel
  • Bílá25,7 % · 43 vozidel
  • Šedá18,0 % · 30 vozidel
  • Modrá12,6 % · 21 vozidel
  • Oranžová9,6 % · 16 vozidel
  • ostatní1,8 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
32,5 %
evidováno u 196 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 67,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,0 %EURO 5 · 1,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 603 vozů Volva XC40 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
73,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,4 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
94,0 %
vyvezeno 5,8 % · zaniklo 0,2 %

Jiné ročníky Volva XC40

Proklepněte konkrétní Volvo XC40 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.