Volvo 850 1993
Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 371 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Volvo 850 ročníku 1993 eviduje registr 127 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. Aktivně jezdí 24 vozů (18,9 %), dovoz tvoří 55,1 % ročníku (70 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Benzín (50,4 %), 2.4 Benzín 125 kW (26,8 %), 2.0 Benzín (5,5 %).
Barevně převládá zelená-metal (20,5 %), druhá nejčastější je červená-základní (15,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 371 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 92,6 %, tento ročník je tedy o 3,4 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 4,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1992 (92,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 274 021 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 210 945 až 327 681 km. To odpovídá asi 8 304 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (42,0 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (55,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 285 | 42,0 % |
| Brzdové zařízení | 141 | 20,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 110 | 16,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 83 | 12,2 % |
| Řízení | 59 | 8,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Volva 850 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo7,1 % · 5 vozidel
- Německo (NDR)4,3 % · 3 vozidla
- Rakousko2,9 % · 2 vozidla
- země neurčena85,7 % · 60 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha19,1 % · 71 prohlídek
- Středočeský kraj15,4 % · 57 prohlídek
- Moravskoslezský kraj11,1 % · 41 prohlídek
- ostatní54,4 % · 202 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza20,5 % · 26 vozidel
- Červená základní15,7 % · 20 vozidel
- Bílá9,4 % · 12 vozidel
- Červená metalíza7,9 % · 10 vozidel
- Modrá metalíza7,9 % · 10 vozidel
- ostatní38,6 % · 49 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1993 patří u 850 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,4 procentního bodu nad průměrem modelu.
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Volvo 850 1993
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.