Toyota Land Cruiser 2002
Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 934 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Toyotu Land Cruiser ročníku 2002 eviduje registr 107 vozů. Aktivně jezdí 69 vozů (64,5 %), dovoz tvoří 60,7 % ročníku (65 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.2 Nafta 150 kW (43,0 %), 3.0 Nafta 120 kW (39,3 %), 4.2 Nafta 96 kW (5,6 %).
Barevně převládá stříbrná-metal (14,0 %), druhá nejčastější je zelená-metal (13,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 934 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2001 (92,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 239 004 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 182 322 až 303 746 km. To odpovídá asi 9 958 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (46,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (60,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 913 | 41,3 % |
| Brzdové zařízení | 428 | 19,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 373 | 16,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 224 | 10,1 % |
| Řízení | 156 | 7,1 % |
| Výhledy | 117 | 5,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2002
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 4.2 Nafta 150 kW | 46 | 96,0 % | – |
| 3.0 Nafta 120 kW | 42 | 91,8 % | – |
Z registru vozidel
Složení Toyoty Land Cruiseru 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo15,4 % · 10 vozidel
- Itálie13,8 % · 9 vozidel
- Francie3,1 % · 2 vozidla
- Rakousko3,1 % · 2 vozidla
- Slovensko3,1 % · 2 vozidla
- ostatní země6,2 % · 4 vozidla
- země neurčena55,4 % · 36 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha27,6 % · 258 prohlídek
- Středočeský kraj19,7 % · 184 prohlídek
- Jihočeský kraj12,4 % · 116 prohlídek
- ostatní40,3 % · 376 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Stříbrná metalíza14,0 % · 15 vozidel
- Zelená metalíza13,1 % · 14 vozidel
- Šedá11,2 % · 12 vozidel
- Šedá metalíza11,2 % · 12 vozidel
- Černá10,3 % · 11 vozidel
- ostatní40,2 % · 43 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 35,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Toyotu Land Cruiser 2002
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.