Tesla Model Y 2026

Evidováno
211
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
5 636 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 259 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 1 360 600 Kčmedián 1 437 683 Kčdo 1 655 712 Kč

Ročník 2026 Tesly Model Yu má v českých registrech 211 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 210 vozů (99,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 0 vozů (0,0 %).

Ročník 202699,6 %
Model celkem97,8 %
Značka celkem97,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace Elektro 158 kW (66,4 %), Elektro 255 kW (17,5 %), Elektro 220 kW (16,1 %).

Nejčastější barva je bílá (36,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 259 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 97,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je 5 636 km, běžně v rozmezí 1 892 až 9 551 km.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (46,2 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Motorizace ročníku 2026

MotorPočetSTK~cena
Elektro 158 kW140100,0 %1 202 000 Kč

Cenový odhad

1 360 600
od Kč
1 437 683
medián Kč
1 655 712
do Kč

Při nájezdu kolem 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 450 000 Kč
50 000 km1 422 000 Kč
75 000 km1 304 000 Kč
100 000 km1 287 000 Kč
125 000 km1 070 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Tesla Model Yu ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 437 683 Kč (při mediánovém nájezdu 512 km). Běžné rozpětí je od 1 360 600 do 1 655 712 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 750 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 293 289 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 450 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 1 070 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Tesly Model Yu 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj2,3 % · 6 prohlídek
  • Středočeský kraj1,9 % · 5 prohlídek
  • Ústecký kraj0,8 % · 2 prohlídky
  • ostatní95,0 % · 246 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá36,5 % · 77 vozidel
  • Šedá33,6 % · 71 vozidel
  • Černá11,8 % · 25 vozidel
  • Červená10,9 % · 23 vozidel
  • Modrá6,6 % · 14 vozidel
  • ostatní0,5 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
22,1 %
evidováno u 271 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 49,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,2 %EURO 4 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 221 vozů Tesly Model Yu 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
80,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,1 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
100,2 %
vyvezeno 0,2 % · zaniklo 0,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2026 patří u Model Yu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Tesly Model Yu

Proklepněte konkrétní Teslu Model Y 2026

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.