Tesla Model Y

Evidováno
1 730
V provozu
1 686
Způsobilost na STK
97,8 %
Ø stáří
2,5 roku

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 3 074 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenové rozpětí podle ročníkuod 775 438 Kčmedián 845 055 Kčdo 1 437 683 Kč

Tesla Model Y má v evidenci 1 730 vozů. V provozu jich zůstává 1 686 vozů (97,5 %). Model je v datech zaznamenán od ročníku 2021 do 2026, tedy napříč 6 lety výroby. Nejvíce registrací spadá na rok 2023 (439 vozů).

Způsobilost Model Yu na STK podle ročníku

Křivka stárnutí: jak se mění způsobilost na STK u jednotlivých ročníků Model Yu.

80 %85 %90 %95 %100 %2021202520262021: 94,8 % z 198 prohlídek2022: 96,8 % z 889 prohlídek2023: 98,5 % z 802 prohlídek2024: 98,2 % z 422 prohlídek2025: 99,1 % z 494 prohlídek2026: 99,6 % z 259 prohlídek

Z 3 064 STK prohlídek za roky 2021–2026.

Spolehlivost napříč ročníky

Napříč ročníky se plná způsobilost pohybuje od 96,8 % po 99,6 %. Celkový vážený průměr modelu je 97,8 %. Nižší způsobilost u starších ročníků ale neznamená horší model. Po dvaceti a více letech provozu nastupuje koroze, opotřebení podvozku a elektroniky, a to se na STK projevuje bez ohledu na původní kvalitu.

Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).

Ročníky Model Yu

RočníkVozidelSTKNájezd~cena
202621199,6 %6 tis. km1 437 683 Kč
202532999,1 %15 tis. km1 201 410 Kč
202425398,2 %27 tis. km920 000 Kč
202343998,5 %66 tis. km849 990 Kč
202239796,8 %80 tis. km830 000 Kč
20219594,9 %82 tis. km775 438 Kč

Ceny platí pro nájezd obvyklý u daného ročníku; cenu podle nájezdu najdete na stránce ročníku.

Motorizace a jak si vedou na STK

Všechny ročníky dohromady. Podíl je spočítaný ze všech prohlídek dané motorizace, ne průměrem přes roky, aby motor nabízený deset let nevážil stejně jako ten dvouletý.

MotorizaceVozůZpůsobilost na STK
Elektro 158 kWkód 3D3 VPŘEDU, 3D7 VZADU1 05898,7 %
Elektro 220 kWkód 3D721198,5 %

Motorizace v praxi

V registrech jsou u Model Yu nejčastější motorizace: elektro 158 kW (61,4 %), elektro 220 kW (12,2 %), elektro 255 kW (6,9 %). Složení motorů je dominantně benzínové. Diesely tvoří 0,0 % všech vozů modelu.

Cenové rozpětí podle ročníku
775 438 - 1 437 683 Kč· medián 845 055 Kč
Ocenit konkrétní kus →

Cena ojetých kusů

Mediánové ceny ojetých Tesla Model Yu sahají od 775 438 Kč u nejstarších ročníků až po 1 437 683 Kč u nejnovějších. Napříč celou nabídkou je medián 845 055 Kč.

Co u tohoto modelu eviduje registr

Tažné zařízení
27,8 %
evidováno u 2 120 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů tohoto modelu, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 58,8 % vozů tohoto modelu; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,1 %EURO 1 · 0,0 %EURO 4 · 0,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 7 609 vozů Tesly Model Yu v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý model, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
76,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
98,5 %
vyvezeno 1,6 % · zaniklo 0,0 %

Z registru vozidel

Složení Tesly Model Yu podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo43,4 % · 290 vozidel
  • Francie15,7 % · 105 vozidel
  • Švédsko9,7 % · 65 vozidel
  • Nizozemsko6,0 % · 40 vozidel
  • Rakousko6,0 % · 40 vozidel
  • ostatní země16,3 % · 109 vozidel
  • země neurčena2,8 % · 19 vozidel

Provoz a původ

Průměrný Model Y v registru má 2,5 roku. Dovezených kusů je 668 (38,6 %), což je znatelně nad průměrem trhu.

Doporučení

Při výběru ojetiny Model Yu stojí za to brát v úvahu stáří. Posledních několik ročníků dosahuje na STK průměrně 98,8 %. U starších ročníků nejsou klíčová samotná čísla z celkové statistiky, ale konkrétní technický stav daného kusu. Vyplatí se požadovat doložené servisní historie a prověření VIN.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Proklepněte konkrétní Teslu Model Y

Získejte historii najetých kilometrů, STK záznamy a počet majitelů z oficiálních registrů.