Tesla Model Y 2023

Evidováno
439
Způsobilost na STK
98,5 %
Ø nájezd (medián)
65 834 km
Dovezeno (212 ks)
48 %

Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti, z 802 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 798 525 Kčmedián 849 990 Kčdo 898 000 Kč

Tesla Model Y ročníku 2023 má v ČR 439 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. V provozu jich zůstává 426 vozů (97,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 48,3 % (212 vozů).

Ročník 202398,5 %
Model celkem97,8 %
Značka celkem97,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace Elektro 158 kW (66,7 %), Elektro 220 kW (17,3 %), Elektro 378 kW (6,6 %).

Nejčastější barva je bílá (46,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 802 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 98,5 %. Model jako celek dosahuje 97,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 98,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (96,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 65 834 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 49 082 až 102 550 km. To odpovídá asi 21 945 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (41,6 %), pak následují Olomoucký kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (48,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
4×
2
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
2×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
2×
5
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.4.1
1×
6
U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito neschválené / nehomologované zařízením pro nepřímý výhled nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Výhledy · kód 3.3.1.3
1×
7
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
1×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.3
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
Elektro 158 kW29398,8 %889 999 Kč
Elektro 220 kW7697,8 %790 000 Kč

Cenový odhad

798 525
od Kč
849 990
medián Kč
898 000
do Kč

Při nájezdu kolem 78 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km922 000 Kč
50 000 km880 000 Kč
75 000 km852 000 Kč
100 000 km825 000 Kč
125 000 km781 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Tesla Model Yu ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 849 990 Kč (při mediánovém nájezdu 77 858 km). Běžné rozpětí je od 798 525 do 898 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 948 293 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 749 990 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 922 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 781 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Tesly Model Yu 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo47,6 % · 101 vozidel
  • Francie13,7 % · 29 vozidel
  • Švédsko11,8 % · 25 vozidel
  • Dánsko6,1 % · 13 vozidel
  • Nizozemsko4,7 % · 10 vozidel
  • ostatní země13,2 % · 28 vozidel
  • země neurčena2,8 % · 6 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj4,6 % · 37 prohlídek
  • Hlavní město Praha3,2 % · 26 prohlídek
  • Olomoucký kraj3,2 % · 26 prohlídek
  • ostatní88,9 % · 713 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá46,6 % · 205 vozidel
  • Černá23,0 % · 101 vozidel
  • Šedá15,7 % · 69 vozidel
  • Červená9,5 % · 42 vozidel
  • Modrá5,2 % · 23 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
33,1 %
evidováno u 563 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 65,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,1 %EURO 1 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 697 vozů Tesly Model Yu 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
71,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,4 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
98,0 %
vyvezeno 2,2 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Tesly Model Yu

Proklepněte konkrétní Teslu Model Y 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.