Tatra 600 1951

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 93 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
93
Způsobilost na STK
94,9 %
Ø nájezd (medián)
63 650 km
Dovezeno (76 ks)
82 %

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 68 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1951 Tatry 600 má v českých registrech 93 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 37 vozů (39,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 76 vozů (81,7 %).

Ročník 195194,9 %
Model celkem93,8 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (87,1 %), 2.0 Benzín 52 kW (5,4 %), 2.5 Benzín (4,3 %).

Barevně převládá černá (23,7 %), druhá nejčastější je modrá-základní (20,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 68 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1951 mělo plnou způsobilost 94,9 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1950 (97,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 63 650 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 4 418 až 72 215 km. To odpovídá asi 849 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Zlínském kraji (46,7 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (81,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
5×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
2×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
2×
5
Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.3
2×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
2×
7
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
1×
8
Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.11.2.1
1×

Z registru vozidel

Složení Tatry 600 1951 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 76 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Zlínský kraj20,6 % · 14 prohlídek
  • Hlavní město Praha13,2 % · 9 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj10,3 % · 7 prohlídek
  • ostatní55,9 % · 38 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá23,7 % · 22 vozidel
  • Modrá základní20,4 % · 19 vozidel
  • Šedá základní16,1 % · 15 vozidel
  • Zelená základní7,5 % · 7 vozidel
  • Modrá světlá5,4 % · 5 vozidel
  • ostatní26,9 % · 25 vozidel

Jiné ročníky Tatry 600

Proklepněte konkrétní Tatru 600 1951

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.