Tatra 600 1949
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 150 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 8,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti, z 121 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1949 eviduje registr Tatry 600 150 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu jich zůstává 58 vozů (38,7 %); ze zahraničí dovezeno 125 vozů (83,3 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (84,7 %), 2.5 Benzín (10,0 %), 2.0 Benzín 38 kW (2,7 %).
Nejčastější barva je černá (35,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 121 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1949 mělo plnou způsobilost 91,0 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 91,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 25 642 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 19 347 až 49 349 km. To odpovídá asi 333 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (35,3 %), pak následují Praha a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (83,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Tatry 600 1949 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Polsko0,8 % · 1 vozidlo
- země neurčena99,2 % · 124 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha9,9 % · 12 prohlídek
- Moravskoslezský kraj9,9 % · 12 prohlídek
- Královéhradecký kraj8,3 % · 10 prohlídek
- ostatní71,9 % · 87 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá35,3 % · 53 vozidel
- Modrá základní12,0 % · 18 vozidel
- Šedá základní10,7 % · 16 vozidel
- Bílá6,7 % · 10 vozidel
- Stříbrná5,3 % · 8 vozidel
- ostatní30,0 % · 45 vozidel
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1949 je mezi ročníky 600 podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Tatru 600 1949
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.