Renault Arkana 2022
Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti, z 483 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 421 759 Kčmedián 449 967 Kčdo 468 737 Kč
Ročník 2022 Renaultu Arkany má v českých registrech 195 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu zůstává 186 vozů (95,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 7 vozů (3,6 %).
Jak ročník stárne
Renaultu Arkany 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,3 % | 30 000 až 70 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 69 kW (49,2 %), 1.3 Benzín 103 kW (38,5 %), 1.3 Benzín 116 kW (12,3 %).
Nejčastější barva je červená (31,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 483 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 98,5 %. Model jako celek dosahuje 98,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 98,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2021 (96,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 39 602 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 20 129 až 62 060 km. To odpovídá asi 9 901 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (45,0 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (3,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2022
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Benzín 69 kW | 96 | 98,3 % | 424 000 Kč |
| 1.3 Benzín 103 kW | 75 | 98,9 % | 450 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 60 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 493 000 Kč |
| 50 000 km | 461 000 Kč |
| 75 000 km | 442 000 Kč |
| 100 000 km | 405 000 Kč |
| 125 000 km | 385 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Arkany ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 449 967 Kč (při mediánovém nájezdu 60 138 km). Běžné rozpětí je od 421 759 do 468 737 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 499 100 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 399 832 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 493 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 385 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Arkany 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie42,9 % · 3 vozidla
- Itálie14,3 % · 1 vozidlo
- Maďarsko14,3 % · 1 vozidlo
- Německo14,3 % · 1 vozidlo
- Slovensko14,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha32,7 % · 158 prohlídek
- Středočeský kraj20,5 % · 99 prohlídek
- Moravskoslezský kraj19,5 % · 94 prohlídek
- ostatní27,3 % · 132 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená31,8 % · 62 vozidel
- Bílá15,9 % · 31 vozidel
- Modrá15,9 % · 31 vozidel
- Černá13,8 % · 27 vozidel
- Oranžová11,8 % · 23 vozidel
- ostatní10,8 % · 21 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 77,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 701 vozů Renaultu Arkany 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Renault Arkanu 2022
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.