Renault Arkana 2021

Evidováno
196
Způsobilost na STK
96,8 %
Ø nájezd (medián)
39 368 km
Dovezeno (7 ks)
4 %

Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 540 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 396 815 Kčmedián 430 137 Kčdo 460 595 Kč

Pro Renault Arkanu ročníku 2021 eviduje registr 196 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. Aktivně jezdí 189 vozů (96,4 %), dovoz tvoří 3,6 % ročníku (7 vozů).

Ročník 202196,8 %
Model celkem98,3 %
Značka celkem92,6 %

Jak ročník stárne

Renaultu Arkany 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,0 %30 000 až 70 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 103 kW (63,3 %), 1.6 Benzín 69 kW (36,7 %).

Barevně převládá červená (28,1 %), druhá nejčastější je bílá (23,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 540 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 98,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 39 368 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 23 448 až 58 749 km. To odpovídá asi 7 874 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (36,5 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (3,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
7×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
7×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×
5
V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní.
Řízení · kód 2.1.3.1.1
4×
6
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
3×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×
8
Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance.
Řízení · kód 2.4.1
2×

Motorizace ročníku 2021

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 103 kW12497,0 %430 000 Kč
1.6 Benzín 69 kW7296,9 %447 366 Kč

Cenový odhad

396 815
od Kč
430 137
medián Kč
460 595
do Kč

Při nájezdu kolem 61 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km473 000 Kč
50 000 km439 000 Kč
75 000 km424 000 Kč
100 000 km404 000 Kč
125 000 km387 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Renault Arkany ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 430 137 Kč (při mediánovém nájezdu 61 200 km). Běžné rozpětí je od 396 815 do 460 595 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 479 994 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 349 789 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 473 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 387 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Renaultu Arkany 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo71,4 % · 5 vozidel
  • Maďarsko14,3 % · 1 vozidlo
  • Polsko14,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha24,8 % · 134 prohlídek
  • Středočeský kraj23,0 % · 124 prohlídek
  • Jihomoravský kraj20,2 % · 109 prohlídek
  • ostatní32,0 % · 173 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená28,1 % · 55 vozidel
  • Bílá23,5 % · 46 vozidel
  • Modrá15,3 % · 30 vozidel
  • Černá13,8 % · 27 vozidel
  • Oranžová11,7 % · 23 vozidel
  • ostatní7,7 % · 15 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
17,7 %
evidováno u 105 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 53,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 592 vozů Renaultu Arkany 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
66,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,9 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
84,0 %
vyvezeno 16,0 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Renaultu Arkany

Proklepněte konkrétní Renault Arkanu 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.