Renault Arkana 2024

Evidováno
78
Způsobilost na STK
98,6 %
Ø nájezd (medián)
13 274 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 139 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 497 968 Kčmedián 559 228 Kčdo 611 574 Kč

Renault Arkana ročníku 2024 má v ČR 78 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 70 vozů (89,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 0,0 % (0 vozů).

Ročník 202498,5 %
Model celkem98,3 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 103 kW (53,8 %), 1.6 Benzín 69 kW (26,9 %), 1.3 Benzín 116 kW (19,2 %).

Nejčastější barva je modrá (30,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 139 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 98,5 %. Model jako celek dosahuje 98,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2023 (99,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 13 274 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 7 816 až 19 159 km. To odpovídá asi 6 637 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (57,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 103 kW42100,0 %506 940 Kč

Cenový odhad

497 968
od Kč
559 228
medián Kč
611 574
do Kč

Při nájezdu kolem 17 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km547 000 Kč
50 000 km511 000 Kč
75 000 km489 000 Kč
100 000 km447 000 Kč
125 000 km419 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Renault Arkany ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 559 228 Kč (při mediánovém nájezdu 17 227 km). Běžné rozpětí je od 497 968 do 611 574 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 630 732 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 459 500 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 547 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 419 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Renaultu Arkany 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha22,3 % · 31 prohlídek
  • Středočeský kraj11,5 % · 16 prohlídek
  • Jihočeský kraj5,0 % · 7 prohlídek
  • ostatní61,2 % · 85 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá30,8 % · 24 vozidel
  • Červená20,5 % · 16 vozidel
  • Bílá19,2 % · 15 vozidel
  • Šedá15,4 % · 12 vozidel
  • Černá12,8 % · 10 vozidel
  • ostatní1,3 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
11,0 %
evidováno u 40 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Jiné ročníky Renaultu Arkany

Proklepněte konkrétní Renault Arkanu 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.