Nissan Maxima 1997
Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 274 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 26,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Nissan Maximu ročníku 1997 eviduje registr 99 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 18 vozů (18,2 %), dovoz tvoří 30,3 % ročníku (30 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín 142 kW (79,8 %), 2.0 Benzín 103 kW (20,2 %).
Nejčastější barva je zelená-metal (31,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 274 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 95,0 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 225 270 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 178 225 až 290 175 km. To odpovídá asi 7 768 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (52,1 %), pak následují Karlovarský kraj a Středočeský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 196 | 55,4 % |
| Brzdové zařízení | 101 | 28,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 57 | 16,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1997
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Benzín 142 kW | 79 | 94,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Nissanu Maximy 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo6,7 % · 2 vozidla
- Itálie3,3 % · 1 vozidlo
- země neurčena90,0 % · 27 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha23,0 % · 63 prohlídek
- Karlovarský kraj10,6 % · 29 prohlídek
- Středočeský kraj10,6 % · 29 prohlídek
- ostatní55,8 % · 153 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza31,3 % · 31 vozidel
- Modrá metalíza13,1 % · 13 vozidel
- Stříbrná13,1 % · 13 vozidel
- Červená metalíza11,1 % · 11 vozidel
- Šedá metalíza11,1 % · 11 vozidel
- ostatní20,2 % · 20 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Nissan Maximu 1997
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.