Nissan Maxima 1995

Evidováno
241
Způsobilost na STK
94,9 %
Ø nájezd (medián)
226 573 km
Dovezeno (69 ks)
29 %

Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 606 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 29,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Nissan Maximu ročníku 1995 eviduje registr 241 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. Aktivně jezdí 35 vozů (14,5 %), dovoz tvoří 28,6 % ročníku (69 vozů).

Ročník 199594,9 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín 142 kW (43,2 %), 2.0 Benzín 103 kW (28,2 %), 2.0 Benzín (20,3 %).

Barevně převládá zelená-metal (17,4 %), druhá nejčastější je modrá-metal (14,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 606 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 94,9 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 226 573 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 186 631 až 270 190 km. To odpovídá asi 7 309 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (49,7 %), pak následují Praha a Jihočeský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku19154,1 %
Brzdové zařízení10228,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6017,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
74×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
48×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
36×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
25×
5
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
21×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
20×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
19×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
17×

Motorizace ročníku 1995

MotorPočetSTK~cena
3.0 Benzín 142 kW10495,2 %–
2.0 Benzín 103 kW6894,8 %–

Z registru vozidel

Složení Nissanu Maximy 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena98,6 % · 68 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj11,9 % · 72 prohlídek
  • Hlavní město Praha8,1 % · 49 prohlídek
  • Jihočeský kraj4,0 % · 24 prohlídek
  • ostatní76,1 % · 461 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza17,4 % · 42 vozidel
  • Modrá metalíza14,1 % · 34 vozidel
  • Stříbrná10,4 % · 25 vozidel
  • Zlatá10,0 % · 24 vozidel
  • Červená metalíza8,7 % · 21 vozidel
  • ostatní39,4 % · 95 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
52,7 %
evidováno u 126 vozů
ABS
22,6 %
evidováno u 54 vozů
Tažné zařízení
22,2 %
evidováno u 53 vozů
Airbag
10,9 %
evidováno u 26 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Nissanu Maximy

Proklepněte konkrétní Nissan Maximu 1995

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.