MG ZS 2024

Evidováno
533
Způsobilost na STK
99,4 %
Ø nájezd (medián)
8 694 km
Dovezeno (3 ks)
1 %

Způsobilé na 30 dnů 0,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti, z 954 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 352 640 Kčmedián 382 530 Kčdo 426 107 Kč

Ročník 2024 MG ZS má v českých registrech 533 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 524 vozů (98,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 3 vozy (0,6 %).

Ročník 202499,4 %
Model celkem99,3 %
Značka celkem98,0 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 78 kW (48,2 %), 1.0 Benzín 82 kW (46,0 %), 1.5 Benzín 75 kW (5,3 %).

Barevně převládá červená (22,3 %), druhá nejčastější je bílá (19,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 954 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,4 %. Model jako celek dosahuje 99,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 99,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 8 694 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 3 678 až 17 647 km. To odpovídá asi 4 347 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (57,4 %), pak následují Středočeský kraj a Vysočina.

Podíl dovozů (0,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
1×
Zobrazit další 1 závadu
4
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 78 kW25799,3 %359 000 Kč
1.0 Benzín 82 kW24599,6 %400 125 Kč

Cenový odhad

352 640
od Kč
382 530
medián Kč
426 107
do Kč

Při nájezdu kolem 21 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km380 000 Kč
50 000 km354 000 Kč
75 000 km325 000 Kč
100 000 km301 000 Kč
125 000 km293 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena MG ZS ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 382 530 Kč (při mediánovém nájezdu 20 623 km). Běžné rozpětí je od 352 640 do 426 107 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 489 980 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 336 895 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 380 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 293 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení MG ZS 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo66,7 % · 2 vozidla
  • Maďarsko33,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha7,8 % · 74 prohlídek
  • Středočeský kraj3,6 % · 34 prohlídek
  • Kraj Vysočina2,2 % · 21 prohlídek
  • ostatní86,5 % · 825 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená22,3 % · 119 vozidel
  • Bílá19,3 % · 103 vozidel
  • Oranžová16,7 % · 89 vozidel
  • Šedá14,4 % · 77 vozidel
  • Modrá14,3 % · 76 vozidel
  • ostatní12,9 % · 69 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
17,2 %
evidováno u 505 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,1 %EURO 3 · 0,0 %EURO 4 · 0,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 2 931 vozů MG ZS 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
27,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
97,1 %
vyvezeno 2,7 % · zaniklo 0,2 %

Jiné ročníky MG ZS

Proklepněte konkrétní MG ZS 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.