MG ZS 2023

Evidováno
390
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
19 149 km
Dovezeno (26 ks)
7 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 707 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 340 000 Kčmedián 352 858 Kčdo 372 834 Kč

V roce 2023 eviduje registr MG ZS 390 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 386 vozů (99,0 %); ze zahraničí dovezeno 26 vozů (6,7 %).

Ročník 202399,6 %
Model celkem99,3 %
Značka celkem98,0 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 78 kW (54,4 %), 1.0 Benzín 82 kW (45,6 %).

Barevně převládá červená (24,9 %), druhá nejčastější je bílá (21,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 707 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 99,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 19 149 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 11 001 až 33 809 km. To odpovídá asi 6 383 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (49,5 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (6,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč s rýhami zjevně přesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.4
1×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 78 kW21299,5 %348 900 Kč
1.0 Benzín 82 kW17899,7 %362 100 Kč

Cenový odhad

340 000
od Kč
352 858
medián Kč
372 834
do Kč

Při nájezdu kolem 34 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km358 000 Kč
50 000 km338 000 Kč
75 000 km312 000 Kč
100 000 km292 000 Kč
125 000 km289 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena MG ZS ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 352 858 Kč (při mediánovém nájezdu 33 700 km). Běžné rozpětí je od 340 000 do 372 834 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 400 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 316 687 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 358 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 289 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení MG ZS 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo57,7 % · 15 vozidel
  • Maďarsko19,2 % · 5 vozidel
  • Francie7,7 % · 2 vozidla
  • Slovinsko7,7 % · 2 vozidla
  • Itálie3,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena3,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha7,2 % · 51 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj4,0 % · 28 prohlídek
  • Středočeský kraj3,4 % · 24 prohlídek
  • ostatní85,4 % · 604 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená24,9 % · 97 vozidel
  • Bílá21,3 % · 83 vozidel
  • Modrá16,7 % · 65 vozidel
  • Oranžová16,2 % · 63 vozidel
  • Šedá14,9 % · 58 vozidel
  • ostatní6,2 % · 24 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
17,8 %
evidováno u 378 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,3 %EURO 4 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 2 120 vozů MG ZS 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
28,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
94,3 %
vyvezeno 5,4 % · zaniklo 0,2 %

Jiné ročníky MG ZS

Proklepněte konkrétní MG ZS 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.