MG ZS
Způsobilé na 30 dnů 0,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti, z 3 624 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenové rozpětí podle ročníkuod 351 698 Kčmedián 459 762 Kčdo 522 990 Kč
V českých registrech u MG ZS celkem je evidováno 2 123 vozů. V provozu jich zůstává 2 087 vozů (98,3 %). Model je v datech zaznamenán od ročníku 2022 do 2026, tedy napříč 5 lety výroby. Nejvíce registrací spadá na rok 2025 (827 vozů).
Způsobilost ZS na STK podle ročníku
Křivka stárnutí: jak se mění způsobilost na STK u jednotlivých ročníků ZS.
Z 3 615 STK prohlídek za roky 2022–2026.
Spolehlivost napříč ročníky
Napříč ročníky se plná způsobilost pohybuje od 98,6 % po 99,6 %. Celkový vážený průměr modelu je 99,3 %. Nižší způsobilost u starších ročníků ale neznamená horší model. Po dvaceti a více letech provozu nastupuje koroze, opotřebení podvozku a elektroniky, a to se na STK projevuje bez ohledu na původní kvalitu.
Plnou způsobilost mělo 99,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti).
Motorizace a jak si vedou na STK
Všechny ročníky dohromady. Podíl je spočítaný ze všech prohlídek dané motorizace, ne průměrem přes roky, aby motor nabízený deset let nevážil stejně jako ten dvouletý.
| Motorizace | Vozů | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 1.5 Benzín 78 kWkód 15S4C | 904 | 99,5 % |
| 1.0 Benzín 82 kWkód 10E4E | 534 | 99,6 % |
| 1.5 Benzín 75 kWkód 15FHC | 410 | 99,2 % |
| 1.5 Benzín 85 kWkód 15FCD | 270 | 98,1 % |
Motorizace v praxi
V registrech jsou u ZS nejčastější motorizace: benzín 78 kW (42,6 %), benzín 82 kW (25,2 %), benzín 75 kW (19,3 %). Složení motorů je dominantně benzínové. Benzín převažuje nad naftou (podíl nafty 0,0 %).
Cena ojetých kusů
Mediánové ceny ojetých MG ZS sahají od 351 698 Kč u nejstarších ročníků až po 522 990 Kč u nejnovějších. Napříč celou nabídkou je medián 459 762 Kč.
Co u tohoto modelu eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů tohoto modelu, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 99,9 % vozů tohoto modelu; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 10 047 vozů MG ZS v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý model, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Z registru vozidel
Složení MG ZS podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo47,7 % · 31 vozidel
- Itálie18,5 % · 12 vozidel
- Maďarsko12,3 % · 8 vozidel
- Slovensko12,3 % · 8 vozidel
- Francie3,1 % · 2 vozidla
- ostatní země4,6 % · 3 vozidla
- země neurčena1,5 % · 1 vozidlo
Provoz a původ
Průměrný ZS v registru má 1,7 roku. Dovezených kusů je 65 (3,1 %), což odpovídá jeho pozici spíše lokálně prodávaného modelu.
Doporučení
Při výběru ojetiny ZS stojí za to brát v úvahu stáří. Posledních několik ročníků dosahuje na STK průměrně 99,2 %. U starších ročníků nejsou klíčová samotná čísla z celkové statistiky, ale konkrétní technický stav daného kusu. Vyplatí se požadovat doložené servisní historie a prověření VIN.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).