MG ZS 2022

Evidováno
128
Způsobilost na STK
99,3 %
Ø nájezd (medián)
36 490 km
Dovezeno (23 ks)
18 %

Způsobilé na 30 dnů 0,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti, z 276 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 319 900 Kčmedián 351 698 Kčdo 386 720 Kč

V roce 2022 eviduje registr MG ZS 128 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 127 vozů (99,2 %); ze zahraničí dovezeno 23 vozů (18,0 %).

Ročník 202299,3 %
Model celkem99,3 %
Značka celkem98,0 %

Jak ročník stárne

MG ZS 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 78 kW (55,5 %), 1.0 Benzín 82 kW (44,5 %).

Barevně převládá oranžová (22,7 %), druhá nejčastější je červená (21,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 276 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 99,3 %. Model jako celek dosahuje 99,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 99,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 36 490 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 18 748 až 54 658 km. To odpovídá asi 9 123 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (50,8 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Karlovarský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
3×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
3×
3
Přední mlhové světlomety nelze uvést v činnost.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.5.3.1.1
1×
Zobrazit další 2 závady
4
Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance.
Řízení · kód 2.4.1
1×
5
Nestandardní chování motoru vozidla znemožňující další měření.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.8
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 78 kW7199,3 %313 579 Kč
1.0 Benzín 82 kW5799,2 %348 396 Kč

Cenový odhad

319 900
od Kč
351 698
medián Kč
386 720
do Kč

Při nájezdu kolem 45 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km366 000 Kč
50 000 km348 000 Kč
75 000 km323 000 Kč
100 000 km301 000 Kč
125 000 km300 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena MG ZS ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 351 698 Kč (při mediánovém nájezdu 45 170 km). Běžné rozpětí je od 319 900 do 386 720 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 434 783 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 284 900 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 366 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 300 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení MG ZS 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo56,5 % · 13 vozidel
  • Itálie34,8 % · 8 vozidel
  • Maďarsko8,7 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha11,6 % · 32 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj6,5 % · 18 prohlídek
  • Karlovarský kraj4,7 % · 13 prohlídek
  • ostatní77,2 % · 213 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Oranžová22,7 % · 29 vozidel
  • Červená21,9 % · 28 vozidel
  • Bílá20,3 % · 26 vozidel
  • Modrá14,8 % · 19 vozidel
  • Šedá14,8 % · 19 vozidel
  • ostatní5,5 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
21,0 %
evidováno u 95 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,2 %EURO 4 · 0,2 %

Jiné ročníky MG ZS

Proklepněte konkrétní MG ZS 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.