Mercedes-Benz GLB 2023

Evidováno
113
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
17 788 km
Dovezeno (23 ks)
20 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 226 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 778 495 Kčmedián 867 179 Kčdo 940 000 Kč

V roce 2023 eviduje registr Mercedes-Benz GLB 113 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 103 vozů (91,2 %); ze zahraničí dovezeno 23 vozů (20,4 %).

Ročník 202399,5 %
Model celkem99,0 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (55,8 %), 1.3 Benzín 120 kW (21,2 %), 2.0 Benzín 165 kW (8,8 %).

Nejčastější barva je černá (39,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 226 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,5 %. Model jako celek dosahuje 99,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 17 788 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 12 330 až 28 137 km. To odpovídá asi 5 929 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (66,5 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
1×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×
3
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.2
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW63100,0 %833 692 Kč

Cenový odhad

778 495
od Kč
867 179
medián Kč
940 000
do Kč

Při nájezdu kolem 35 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km895 000 Kč
50 000 km843 000 Kč
75 000 km787 000 Kč
100 000 km750 000 Kč
125 000 km695 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz GLB ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 867 179 Kč (při mediánovém nájezdu 34 819 km). Běžné rozpětí je od 778 495 do 940 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 998 200 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 673 506 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 895 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 695 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz GLB 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Polsko73,9 % · 17 vozidel
  • Německo13,0 % · 3 vozidla
  • Dánsko4,3 % · 1 vozidlo
  • Rakousko4,3 % · 1 vozidlo
  • Švédsko4,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha56,2 % · 127 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj15,0 % · 34 prohlídek
  • Středočeský kraj13,3 % · 30 prohlídek
  • ostatní15,5 % · 35 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá39,8 % · 45 vozidel
  • Šedá21,2 % · 24 vozidel
  • Bílá20,4 % · 23 vozidel
  • Modrá9,7 % · 11 vozidel
  • Červená8,0 % · 9 vozidel
  • ostatní0,9 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
36,9 %
evidováno u 168 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz GLB

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz GLB 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.