Lancia Y 1990

Evidováno
102
Způsobilost na STK
97,9 %
Ø nájezd (medián)
127 397 km
Dovezeno (64 ks)
63 %

Způsobilé na 30 dnů 0,7 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 146 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 36,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1990 Lancie Yu má v českých registrech 102 vozů. V provozu zůstává 11 vozů (10,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 64 vozů (62,7 %).

Ročník 199097,8 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín (65,7 %), 1.3 Benzín (19,6 %), 1.0 Benzín (14,7 %).

Barevně převládá šedá-metal (18,6 %), druhá nejčastější je bílá (12,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 146 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 97,8 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy o 5,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 127 397 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 124 663 až 191 827 km. To odpovídá asi 3 539 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je na Vysočině (60,0 %), pak následují Praha a Pardubický kraj.

Vysoký podíl dovozů (62,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
2×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
1×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
1×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
1×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
1×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
1×
7
Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.6.3.1
1×
8
Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.7.7.1
1×

Z registru vozidel

Složení Lancie Yu 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 64 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Kraj Vysočina4,1 % · 6 prohlídek
  • Hlavní město Praha2,1 % · 3 prohlídky
  • Pardubický kraj0,7 % · 1 prohlídka
  • ostatní93,2 % · 136 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza18,6 % · 19 vozidel
  • Bílá12,7 % · 13 vozidel
  • Červená základní12,7 % · 13 vozidel
  • Černá11,8 % · 12 vozidel
  • Zelená metalíza7,8 % · 8 vozidel
  • ostatní36,3 % · 37 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
53,9 %
evidováno u 55 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1990 patří u Yu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Lancie Yu

Proklepněte konkrétní Lancii Y 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.