Kia Clarus 1996

Evidováno
94
Způsobilost na STK
94,9 %
Ø nájezd (medián)
175 317 km
Dovezeno (60 ks)
64 %

Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 220 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 29,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1996 Kie Clarusu má v českých registrech 94 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu zůstává 11 vozů (11,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 60 vozů (63,8 %).

Ročník 199694,9 %
Model celkem93,7 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín (36,2 %), 1.8 Benzín 85 kW (34,0 %), 2.0 Benzín (17,0 %).

Barevně převládá zelená-metal (18,1 %), druhá nejčastější je šedá-metal (14,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 220 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 94,9 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 175 317 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 134 965 až 198 142 km. To odpovídá asi 5 844 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (41,8 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (63,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku6756,3 %
Brzdové zařízení5243,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
29×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
16×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
16×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
13×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
11×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
9×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
8×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
5×

Z registru vozidel

Složení Kie Clarusu 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena98,3 % · 59 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj10,5 % · 23 prohlídek
  • Středočeský kraj9,1 % · 20 prohlídek
  • Ústecký kraj5,5 % · 12 prohlídek
  • ostatní75,0 % · 165 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza18,1 % · 17 vozidel
  • Šedá metalíza14,9 % · 14 vozidel
  • Zelená tmavá10,6 % · 10 vozidel
  • Stříbrná metalíza9,6 % · 9 vozidel
  • Hnědá tmavá7,4 % · 7 vozidel
  • ostatní39,4 % · 37 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
46,7 %
evidováno u 43 vozů
Katalyzátor
43,5 %
evidováno u 40 vozů
Airbag
34,8 %
evidováno u 32 vozů
Tažné zařízení
13,0 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 100,0 %

Jiné ročníky Kie Clarusu

Proklepněte konkrétní Kii Clarus 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.