Jeep Compass 2021
Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 451 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 374 792 Kčmedián 409 192 Kčdo 439 925 Kč
Jeep Compass ročníku 2021 má v ČR 167 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. V provozu jich zůstává 163 vozů (97,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 5,4 % (9 vozů).
Jak ročník stárne
Jeepu Compassu 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,1 % | 30 000 až 60 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 110 kW (65,3 %), 1.3 Benzín 96 kW (25,7 %), 1.3 Benzín 132 kW (4,2 %).
Barevně převládá bílá (26,3 %), druhá nejčastější je šedá (25,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 451 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2020 (95,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 77,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 38 417 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 16 831 až 59 919 km. To odpovídá asi 7 683 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (44,4 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (5,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2021
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 110 kW | 109 | 97,2 % | 421 515 Kč |
| 1.3 Benzín 96 kW | 43 | 98,2 % | 370 872 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 82 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 472 000 Kč |
| 50 000 km | 435 000 Kč |
| 75 000 km | 415 000 Kč |
| 100 000 km | 396 000 Kč |
| 125 000 km | 381 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Jeep Compassu ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 409 192 Kč (při mediánovém nájezdu 82 109 km). Běžné rozpětí je od 374 792 do 439 925 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 459 912 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 359 431 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 472 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 381 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Jeepu Compassu 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo77,8 % · 7 vozidel
- Itálie11,1 % · 1 vozidlo
- země neurčena11,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha33,7 % · 152 prohlídek
- Středočeský kraj23,1 % · 104 prohlídek
- Moravskoslezský kraj19,1 % · 86 prohlídek
- ostatní24,2 % · 109 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá26,3 % · 44 vozidel
- Šedá25,1 % · 42 vozidel
- Modrá17,4 % · 29 vozidel
- Černá15,6 % · 26 vozidel
- Červená12,0 % · 20 vozidel
- ostatní3,6 % · 6 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 56,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2021 patří u Compassu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Jeep Compass 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.