Kód motoru

Motor 55282328

Kompletní recenze motoru 55282328: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 110 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~1 332 cm³
Objem
6,1 l/100 km
Ø spotřeba
140 g/km
Ø CO₂
196 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 463 kg· Produkce 2019-2021· Ø stáří provozovaných vozidel 5,8 roku (medián 6 let)· Pořadí popularity #2392· Pořadí spolehlivosti #536 z 2 382
Evidováno
504
V provozu
479
Způsobilost na STK
96,8 %
STK kontrol
1 474

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 1 474 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

55282328 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 504 vozidel s tímto kódem - u značek Fiat a Jeep.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 332 cm³ a výkonu 110 kW (149 HP). Vyráběl se v letech 2019–2021.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let95,4 %305 kontrol
Stáří 4–7 let96,3 %1 307 kontrol
Stáří 8–12 let4 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,4 %1 411 kontrol
100 000–200 000 km94,3 %122 kontrol
200 000–300 000 km2 kontroly · na podíl je to málo
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 474 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,8 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení15× (25,4 %)
Obtěžování okolí13× (22,0 %)
Identifikace vozidla10× (16,9 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav10× (16,9 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku5× (8,5 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru 55282328 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B1,71×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 609 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,7 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P06DD8×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 643 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor 55282328

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.7
5×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
4×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×

Vozidla s motorem 55282328

Značka a modelPočet
Jeep Compass263
Jeep Renegade179
Fiat 500x61
Fiat Fiat 500x1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 55282328 podle modelu.

Značka a modelSTK
Jeep Compass97,5 %
Jeep Renegade95,5 %
Fiat 500x98,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 55282328 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Jeep Compass (2020–2021): 263 kusů
  • Jeep Renegade (2018–2021): 179 kusů
  • Fiat 500x (2018–2020): 61 kusů
  • Fiat Fiat 500x: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 178 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2021 (68 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 326 vozidel s tímto motorem.

2021
2018 (3)2021 (68)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha90 vozidel
Středočeský kraj87 vozidel
Moravskoslezský kraj56 vozidel
Jihomoravský kraj53 vozidel
Ústecký kraj33 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 55282328 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod26 048 km
  • medián42 256 km
  • čtvrtina prohlídek nad64 359 km

Z 1 564 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
2019407,5 %
2020673,0 %
2021682,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 55282328

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.