Jeep Compass 2018

Evidováno
151
Způsobilost na STK
97,3 %
Ø nájezd (medián)
71 551 km
Dovezeno (29 ks)
19 %

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 711 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 289 920 Kčmedián 315 160 Kčdo 356 360 Kč

Ročník 2018 Jeepu Compassu má v českých registrech 151 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 148 vozů (98,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 29 vozů (19,2 %).

Ročník 201897,3 %
Model celkem95,0 %
Značka celkem92,3 %

Jak ročník stárne

Jeepu Compassu 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 6,0 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,1 % -
6 let94,5 % -
8 let93,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 103 kW (39,1 %), 1.4 Benzín 103 kW (23,2 %), 1.4 Benzín 125 kW (15,9 %).

Nejčastější barva je bílá (32,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 711 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 97,3 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy o 2,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 4,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2012 (93,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 48,2 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 71 551 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 43 156 až 104 819 km. To odpovídá asi 8 944 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (38,9 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
32×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
26×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
12×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
11×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
10×
6
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
8×
7
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
8×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
7×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,1 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 901 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 103 kW5998,5 %350 006 Kč

Cenový odhad

289 920
od Kč
315 160
medián Kč
356 360
do Kč

Při nájezdu kolem 106 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km356 000 Kč
100 000 km322 000 Kč
150 000 km286 000 Kč
200 000 km237 000 Kč
250 000 km207 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Jeep Compassu ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 315 160 Kč (při mediánovém nájezdu 105 674 km). Běžné rozpětí je od 289 920 do 356 360 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 383 785 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 251 103 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 356 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 207 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Jeepu Compassu 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo41,4 % · 12 vozidel
  • Belgie10,3 % · 3 vozidla
  • Itálie10,3 % · 3 vozidla
  • Maďarsko10,3 % · 3 vozidla
  • Rakousko6,9 % · 2 vozidla
  • ostatní země17,2 % · 5 vozidel
  • země neurčena3,4 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha38,9 % · 278 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj30,7 % · 219 prohlídek
  • Středočeský kraj30,4 % · 217 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá32,5 % · 49 vozidel
  • Černá27,2 % · 41 vozidel
  • Šedá17,9 % · 27 vozidel
  • Červená11,3 % · 17 vozidel
  • Modrá8,6 % · 13 vozidel
  • ostatní2,6 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
32,6 %
evidováno u 176 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 69,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,5 %EURO 5 · 0,5 %

Majitelé a osud v registru

Z 540 vozů Jeepu Compassu 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
77,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
90,6 %
vyvezeno 9,1 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2018 patří u Compassu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Jeepu Compassu

Proklepněte konkrétní Jeep Compass 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.