Jeep Compass 2020

Evidováno
109
Způsobilost na STK
95,1 %
Ø nájezd (medián)
49 138 km
Dovezeno (5 ks)
5 %

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 369 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 339 600 Kčmedián 380 000 Kčdo 418 360 Kč

Jeep Compass ročníku 2020 má v ČR 109 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 108 vozů (99,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 4,6 % (5 vozů).

Ročník 202095,1 %
Model celkem95,0 %
Značka celkem92,3 %

Jak ročník stárne

Jeepu Compassu 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 103 kW (27,5 %), 1.3 Benzín 96 kW (19,3 %), 2.0 Nafta 125 kW (17,4 %).

Nejčastější barva je černá (36,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 369 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 77,1 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 49 138 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 28 032 až 75 772 km. To odpovídá asi 8 190 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (41,4 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (4,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
20×
2
Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.7
11×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
9×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
7×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
5×
6
Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.1
3×
7
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
3×
8
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
2×

Cenový odhad

339 600
od Kč
380 000
medián Kč
418 360
do Kč

Při nájezdu kolem 78 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km442 000 Kč
50 000 km401 000 Kč
75 000 km383 000 Kč
100 000 km363 000 Kč
125 000 km347 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Jeep Compassu ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 380 000 Kč (při mediánovém nájezdu 78 435 km). Běžné rozpětí je od 339 600 do 418 360 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 452 514 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 297 170 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 442 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 347 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Jeepu Compassu 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo60,0 % · 3 vozidla
  • Belgie20,0 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko20,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha39,6 % · 146 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj30,1 % · 111 prohlídek
  • Středočeský kraj26,0 % · 96 prohlídek
  • ostatní4,3 % · 16 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá36,7 % · 40 vozidel
  • Bílá30,3 % · 33 vozidel
  • Šedá21,1 % · 23 vozidel
  • Modrá10,1 % · 11 vozidel
  • Zelená1,8 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
38,3 %
evidováno u 141 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 72,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Jiné ročníky Jeepu Compassu

Proklepněte konkrétní Jeep Compass 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.