Hyundai Terracan 2007

Evidováno
73
Způsobilost na STK
91,2 %
Ø nájezd (medián)
179 694 km
Dovezeno (14 ks)
19 %

Způsobilé na 30 dnů 7,2 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti, z 844 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Hyundai Terracan ročníku 2007 eviduje registr 73 vozů. Aktivně jezdí 50 vozů (68,5 %), dovoz tvoří 19,2 % ročníku (14 vozů).

Ročník 200791,2 %
Model celkem87,8 %
Značka celkem94,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 120 kW (100,0 %).

Nejčastější barva je černá (35,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 844 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 91,2 %. Model jako celek dosahuje 87,8 %, tento ročník je tedy o 3,4 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 91,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2006 (89,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 179 694 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 121 743 až 229 138 km. To odpovídá asi 9 458 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,3 %), pak následují Ústecký kraj a Praha.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku72340,5 %
Brzdové zařízení41523,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení28816,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav18110,2 %
Řízení1236,9 %
Výhledy533,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
262×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
216×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
157×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
93×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
91×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
89×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
70×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
68×

Motorizace ročníku 2007

MotorPočetSTK~cena
2.9 Nafta 120 kW7391,2 %121 250 Kč

Z registru vozidel

Složení Hyundai Terracanu 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo71,4 % · 10 vozidel
  • Itálie14,3 % · 2 vozidla
  • země neurčena14,3 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj20,3 % · 171 prohlídek
  • Ústecký kraj16,0 % · 135 prohlídek
  • Hlavní město Praha15,3 % · 129 prohlídek
  • ostatní48,5 % · 409 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá35,6 % · 26 vozidel
  • Stříbrná metalíza21,9 % · 16 vozidel
  • Černá metalíza13,7 % · 10 vozidel
  • Modrá metalíza9,6 % · 7 vozidel
  • Šedá metalíza5,5 % · 4 vozidla
  • ostatní13,7 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
76,0 %
evidováno u 73 vozů
ABS
58,3 %
evidováno u 56 vozů
Katalyzátor
7,3 %
evidováno u 7 vozů
Airbag
7,3 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 27,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2007 patří u Terracanu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,4 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Hyundai Terracanu

Proklepněte konkrétní Hyundai Terracan 2007

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.